Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz Müftülüğü Turgut Yusuf Koto’ya veda etti

Geçirdiği ani rahatsızlık sonucu vefat eden Beykoz İlçe Müftülüğü Şefi Turgut Yusuf Koto (55), son yolculuğuna uğurlandı.

Geçirdiği ani rahatsızlık sonucu vefat eden Beykoz İlçe Müftülüğü Şefi Turgut Yusuf Koto (55), son yolculuğuna uğurlandı. 

galeri isbeykoz muftulugu turgut yusuf koto ya veda etti 4087

Geçirdiği ani rahatsızlık sonucu vefat eden Beykoz İlçe Müftülüğü Şefi Turgut Yusuf Koto (55), Beykoz’da kılınan cenaze namazıyla ebediyete uğurlandı.

Beykoz Müftülüğünde yaklaşık 10 yıldır şef olarak görev yapan Turgut Yusuf Koto, Pazar günü aniden rahatsızlanarak, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Aort damarında yırtık tespit edilen Koto, geçirdiği ameliyat sonrasında vefat etti.

Evli ve 2 çocuk babası olan Turgut Yusuf Koto için bugün Ortaçeşme Cami’de öğle namazına müteakip cenaze namazı kılındı.

galeri isbeykoz muftulugu turgut yusuf koto ya veda etti 8618

Beykoz Müftüsü Ali Efe’nin kıldırdığı cenaze namazına, DİVA-SEN Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ateş, İstanbul 1 Nolu Şube Başkanı Murtaza Mutlu, Şube Başkan Yardımcıları Yusuf Demirci ve Ferit Başboğa, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları (STK) temsilcileri ile sevenleri ve ailesi katıldı.

Cenaze namazında konuşan Beykoz İlçe Müftüsü Ali Efe, “Çevresine ve iş arkadaşlarına her daim faydası dokunan değerli bir mesai arkadaşımızı kaybettik. Hepimizin başı sağ olsun. Değerli mesai arkadaşıma Yüce Allah’tan rahmet, ailesine ve mesai arkadaşlarıma sabırlar diliyorum.” dedi.

galeri isbeykoz muftulugu turgut yusuf koto ya veda etti 6451

Koto’nun naaşı kılınan cenaze namazının ardından defnedilmek üzere memleketi Rize Çaybaşı Karayemiş köyüne uğurlandı.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.