Beykoz muhtarlarına ayda bin 500 lira destek

Beykoz muhtarlarına ayda bin 500 lira destek

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın 2021 yılının ilk ayından itibaren mahalle muhtarların ayda bin 1500 TL destek verileceğini açıkladı.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Beykoz’un 45 mahalle muhtarıyla bir araya gelerek önemli müjdeler açıkladı.

Alibahadır Mesire Alanı Kemankeş Restoran'da gerçekleştirilen yemekli toplantıya Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli’nin yanı sıra belediye başkan yardımcıları ve 45 mahalle muhtarı katıldı.

Murat Aydın: Ocak 2021’den itibaren ayda bin 500’er lira

Programda bir konuşma yapan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz'da muhtar sayısının İstanbul'un diğer ilçelerine göre fazla olduğuna dikkat çekerek muhtarların aylık olarak nakdi yardım beklentisi olduğunu söyledi. Aydın sözlerinin devamında, ”Beykoz'un 45 mahallesi var ve her ay muhtarlara bin 500 lira verilmesi durumunda bunun yıllık 810 bin lira ek masraf olarak belediyeye yansıyacaktır. Beykoz Belediyesinin durumu da ortada ama bu mali külfete yine de katlanacağız. Belediye Meclisinde yapılacak hazırlıkların ardından Ocak 2021’den itibaren ayda bin 500’er lira verelim diyoruz. Bunu ben vermiyorum Beykoz halkı veriyor.”

Esengül Korkmaz Çiçekli: Sizler ayrıcalıklı insanlarsınız 

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli de yaptığı konuşmasında "Sizler isimlerinizle seçiliyorsunuz. Herhangi bir partiniz yok. O yüzden ayrı insanlarsınız. Sizlerle sahada çok yakın çalışıyoruz. Bunu pandemi döneminde de daha iyi anladık. Bu nedenle anlamayı istemezdik ama bu şekilde oldu. Çalışmalarınızdan emeklerinizden ötürü her birinize teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Hüsnü Kolcu ise yaptığı konuşmasında önümüzdeki yılbaşından itibaren verilecek bin 500'er liralık destek için Beykoz Belediyesine teşekkür ederek sözlerini bir şiirle tamamladı.

Beykoz Belediyesi, mahalle muhtarlarına günün anısına Kol Saati, Hijyen Seti ve Covid-19 bilgilendirme broşürü armağan etti.

Facebook yorumları

Site Yorumları

  • Giza Tubi

    Komik bir haber olmuş . Sizce muhtarlarin bu ek gelire ihtiyaçları varmı diye sormadan edemiyorum . Mesela Rüzgarlıbahçe muhtarı .. tekel bayii işletiyor aynı zamanda . Rüzgarlıbahce de bir çok aile mağdur . Bununla beraber Gümüşsuyu Tokatköy aklınıza gelebilecek bütün semtlerde bu şekilde . Bence belediye başkanı bu şekilde değilde seçimler de nasıl halkın ayağına gittiyse oy toplamak için bir eksiğiniz varmı diye gitsin . Pandemi var bahanesi olacak o zaman en azından aransin . Bende Akp mensubuyum lakin verilen sözler tutulmadi ve yapılacaklara başlanmadi . Bir daha verir miyim oy ?? Meçhul ...

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.