Beykoz öğrencileri köy okuluna kütüphane kazandırdı

Beykoz Üniversitesi öğrencileri, gönüllü olarak başlattıkları proje kapsamında Düzce Üçköprü İlkokulu ile Ortaokulu’na giden çocukları kitapla buluşturdu.
  • 7.02.2024 15:18:38

Beykoz Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Yazılım Mühendisliği 2. sınıf öğrencileri, ‘Gençlik ve Sosyal Sorumluluk Projesi’ dersi kapsamında “1 KİTAP, 1000 HAYAL” projesini hayata geçirdi.

Ders kapsamında gönüllük çalışması yapmak isteyen öğrenciler büyük heyecan ile projeye başladıklarını aktardı. 

Projeye öncelikle ihtiyaç sahibi okulu belirleyerek başlayan öğrenciler, kütüphanesi bulunmayan okulları Milli Eğitim Bakanlığı sayfalarından inceleyerek listeledi.

Belirlenen okullarla iletişime geçen öğrenciler Düzce Üçköprü İlkokulu ile Ortaokulu’na karar verdi. Proje kapsamında Düzce’ye giden öğrenciler, Okul Müdürü İsmail Efe, veli ve öğrenciler ile tanıştı.

Kitapları teslim eden Yazılım Mühendisliği öğrencileri, okulda birbirinden farklı etkinlikler de yaptı ve kütüphane düzenlemesi sırasında proje logosunu da çizdiler.

Kaynaşlı Kaymakamı Ali Açıkgöz, proje çerçevesinde ziyarette bulunurken, Beykoz Belediyesi projeye ulaşım ve bağış noktasında destekte bulundu.

Sponsorluk görüşmelerinde kırtasiye, yayınevi, dershane gibi pek çok kurum ile görüşen öğrenciler liseye hazırlanan adaylar için farklı branşlarda bağışlanan kaynak kitapları kütüphaneye teslim etti.

Bağışçılardan alınan kullanılmamış kitapların yanı sıra “Kitabım raflarda tozlanmasın, başka çocuklara ilham olsun.” sloganıyla 2. el kitapları da okula ulaştırdılar.

Beykoz Üniversitesi tarafından, “Projeyi hayata geçiren Yazılım Mühendisliği 2. sınıf öğrencilerimiz; Melike Aydoğduoğlu, Beyzanur Baki, Özlem Babatutmaz, Melisa Hami, Kerim Kerem Ay, Yunus Emre Dolaş, Eda Gökçen Şen, Yusuf Maytalman, Metehan Beyaz ile Mohanad Alm. Ali’ye, katkı sunan Beykoz Belediyesi’ne ve tüm bağışçılara teşekkür ediyoruz.” şeklinde açıklama yapıldı.

 

İlgili Haberler