Beykoz planlarına bu sefer İSKİ itiraz etti!

Beykoz planlarına bu sefer İSKİ itiraz etti!

Beykoz Güncel Haber olarak gündeme getirdiğimiz İBB’nin 2. Etap Planları’nda bazı kısımları sel ve alanı ilan etmesi Beykoz Belediye Meclisi gündemine taşındı. Konuya dair konuşan CHP Meclis Üyesi Temel Karadeniz, bu kararın İSKİ’nin itirazı sonucunda belirlediğini açıkça dile getirdi. 

Beykoz Güncel Haber olarak gündeme getirdiğimiz, "İBB’nin taşkın planı Beykoz’da tedirginlik yarattı!" başlık haber konusu Beykoz Belediye Meclisi’nin Mart ayı ikinci oturum toplantısına taşındı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) aldığı ara karar sonucu, Göztepe Mahallesi’nin büyük bir kısmı, Göksu, Yenimahalle ve Kavacık Mahallesinin de bazı kısımları sel ve taşkın alanı olarak ilan edilmişti. Oldukça endişeli olan bölge sakinlerinin ise konuya dair hiçbir bilgisi yok.

“İBB ORADAKİ VATANDAŞLARA BİLGİLENDİRME YAPMIYOR”

İmamoğlu’nun geçtiğimiz ay Beykoz’a geldiğinde o planların askıda olduğunu belirten İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Sadullah Kabahasanoğlu, “Göksu ve Göztepe Mahallerinde 2018 yılında yapılan ve planda olmayan daha sonra CHP’li İBB döneminde İSKİ’nin itirazı üzerine derenin çevresi taşkın alan ilan edildi. Planlar askıya çıktı. İBB’den ne bir teknik adam, ne bir mühendis, ne bir yönetici ne bir sorumlu ne CHP’nin meclis üyeleri oradaki vatandaşlara tek kelime bilgilendirme yapmıyorlar. Şu konuştuklarım Beykoz’un hakikati. İnsanlara anlatın lütfen, neden böyle?” diye konuştu.

“KARARA İTİRAZ EDEN İSKİ KARARI MECLİSE GÖNDEREN İBB BAŞKANI”

Bu bölgedeki yetkinin İBB’de olduğunu belirten Kabahasanoğlu konuşmasına şöyle devam etti:

İnsanlar bana diyor ki ‘Benim evimi yıkacak mısınız?’. ‘Hayır, nereden çıktı?’, diyorum, ‘E taşkın alan ilan edilince evler yıkılacakmış’ diyorlar. Kim söyledi? CHP’nin eskiden meclis üyesi yapmış yeni dönemde de İBB’de işe aldıkları birisi. ‘AK Parti ile MHP’nin mecliste çoğunluğu var diye bu kararlar çıktı’ diyor. Rüyamızda mı gördük biz o derenin kenarına taşkın çizgisi koymayı. O kararda oraya itiraz eden kim? İSKİ. Kararı planın üzerine atan İBB’nin bürokratları. O kararı uygun görüp meclise gönderim kim? İBB belediye başkanımız.” dedi.

2019 seçimlerinden sonra İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun attığı mesaja dair konuşan Kabahasanoğlu, “Telefonuma bir mesaj geldi. İBB Başkanı, öyle milletin bilmediği, anlamadığı, şeffaf olmayan imar planlama dönemleri bitti. Ben geldim diyor. Her şeyden bilgilendireceğim size diye mesaj attı bütün İstanbullulara Ekrem İmamoğlu.” dedi.

“TAŞKIN ALANI HİTAP OLACAK YERLER İPTAL EDİLDİ”

Konuşmaların ardından söz alan CHP Meclis Üyesi Temel Karadeniz ise “Göksu Deresi ile ilgili İSKİ’nin bir görüşü var. Göksu Deresinin merkezinde Elmalı Barajı var. Tehlikedir her zaman. Bunun üzerine İSKİ burada görüş belirlemiş. Biliyorsunuz tahmin edilmeyecek şekilde yağışlar oluyor. Bunun önüne geçilmiyor. Kastamonu’da, Sinop’ta bu acıları yaşadık. Bunun üzerine İSKİ görüşünü belli ettikten sonra taşkın alanına hitap olacak yerler iptal edildi. Göksu Deresi’ne İSKİ olarak bu şerhi koymak zorunda.” diye konuştu.

Konu haber, “İBB’nin taşkın planı Beykoz’da tedirginlik yarattı!” HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ 

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.