Beykoz Riva Deresi'ni kimsenin insafına bırakmayacağız!

Beykoz Riva Deresi'ni kimsenin insafına bırakmayacağız!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, “Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla Riva Deresi'ni kimsenin insafına bırakmayacağız, kaderine terk etmeyeceğiz.”

İSKİ'nin, kanalizasyon sularını arıtma yapmadan Riva Deresi'ne akıtması sonrası oluşan kirlilikle alakalı görüntüler kamuoyu tarafından tepki çekmişti. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: “Tıpkı 1994 yılında Haliç'i kaderine terk etmeyen, 'Temizlenemez' denilen Haliç'i tertemiz hale getiren Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla bugün de Riva Deresi'ni kimsenin insafına bırakmayacağız, kaderine terk etmeyeceğiz.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle yapımı tamamlanan 10 millet bahçesinin açılış töreni düzenlendi. Törende konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum Riva Deresi ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

 

“ÇOCUKLARIMIZIN EMANETİNE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Bakan Kurum, "Tıpkı 1994 yılında Haliç'i kaderine terk etmeyen, "temizlenemez" denen Haliç'i tertemiz hale getiren Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla, bugün de Riva deresini kimsenin insafına bırakmayacağız, kaderine terk etmeyeceğiz. Çocuklarımızın emaneti olan bu doğa harikasına hep birlikte sahip çıkacağız"dedi.

RİVA PROJESİNİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

Kurum, "Ülkemizin en güzel en özel akarsu projelerinden biri olan Riva projesini gerçekleştireceğiz. Deremizin kenarındaki canlılığı yeniden yeşerteceğiz. Su sporlarıyla, bisiklet yollarıyla şanına yaraşır bir doğal alanı Tarım ve Orman Bakanlığımız ve Beykoz Belediyemiz ile birlikte İstanbulumuz'a kazandıracağız." ifadelerini kullandı.

İBB GÖRMEZDEN GELİNCE BAKANLIK DEVREYE GİRDİ

CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İSKİ'nin Beykoz'daki turizm cenneti Riva'da çevre katliamı yaptığı ortaya çıkmıştı. Maliyetten kaçmak için atık suları arıtma tesisinde arıtmadan Riva Deresi ve Marmara Denizi'ne akıtan CHP'li Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İSKİ'ye 885 bin lira para cezası kesildi.

RİVA'YI KATLEDEN İSKİ'YE CEZA KESİLDİ

İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nün; atık suları (kanalizasyon suları) arıtılmadan akıttığı gerekçesiyle İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'ne (İSKİ) 885 bin 68 lira idari para cezası kestiği bildirildi.


Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.