Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz sahillerinde çekirdek çitlemek artık yasak!

Beykoz sahilinde çekirdek yemek artık yasaklanıyor. Sahil hattı boyunca çekirdek yiyenlere para cezası verilecek.

Beykoz sahilinde çekirdek yemek artık yasaklanıyor. Sahil hattı boyunca çekirdek yiyenlere para cezası verilecek.

Beykoz’da banklarda ve sahilde çekirdek kabuklarının sürekli yere atılması sonrasında yasak getiriliyor. Kanlıca’dan başlayan, Çubuklu, Beykoz, Yalıköy, Anadolu Kavağı ve Riva’ya kadar sahil boyunca çekirdek kabuklarının banklara ve yere atanlara cezai işlem uygulanacak.

İstanbul Boğazı Belediyeler Birliği tarafından alınan tavsiye kararıyla İstanbul’daki tüm sahil bandında da çekirdek çitlemenin yasaklanacağı duyurulmuştu. Beykoz Belediyesi’nin de alınan bu kararı Beykoz sahillerinde uygulayacağı öğrenildi.

galeri beykoz sahillerinde cekirdek citlemek artik yasak 5193

Manzara bu olmamalı!

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının gölgesinde İstanbulluların uğrak yeri olan Beykoz sahilleri, ao günlerde denize giren ve piknik yapanların ardında bıraktıkları çöpler ile gündemde. Denize ve sahile atılmış çöp ve boş içki şişeleri ise vatandaşların tepkisini çekmişti.

Tavsiye kararı alınmıştı!

İstanbul Boğazı Belediyeler Birliği Başkanı olan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen yaptığı açıklamada “2002 yılında “Birlik” sıfatıyla kurulan ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Beyoğlu, Beşiktaş, Fatih, Sarıyer, Beykoz ve Üsküdar belediyelerinin üyeliklerinden oluşan İstanbul Boğazı Belediyeler Birliği olarak tavsiye kararı aldık.” denilmişti.

Powered by Froala Editor

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı