Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz Sahillerinde suyun rengi değişti!

Beykoz’da ilçe sakinlerinin en uğrak yerlerinden biri olan Yalıköy ve Kanlıca Sahilinde suyun rengi değişti.

Beykoz Yalıköy Kanlıca Sahilinde denizin kıyı kesimindeki suyun rengi griye büründü. Çevredeki balıkçı teknesi sahipleri denizin altında bulunan kanalizasyon borularının patladığını ve İBB’nin kıyıdaki kirliliği temizlemediğini iddia etti.

galeri isbeykoz sahillerinde suyun rengi degisti 6824

Beykoz’da ilçe sakinlerinin en uğrak yerlerinden biri olan Yalıköy ve Kanlıca Sahilinde suyun rengi değişti. Özellikle kıyı kesimlerde suyun renginin griye döndüğü ve beraberinde ağır koku oluşturduğu gözlendi.

Çevredeki balıkçı teknesi sahipleri ise renk değişiminin nedenini, deniz altında bulunan kanalizasyon borularının patlamasıyla sızan lağım atığının yüzeye çıkmasına bağladı. Balıkçı teknesi sahipleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin kıyıdaki kirliliği temizlemediğini iddia etti.

galeri isbeykoz sahillerinde suyun rengi degisti 10509 html 5113

Suyun renginde yaşanan değişim, vatandaşın cep telefonu kamerasına da yansıdı.

“BU PİSLİKTE BALIK OLUR MU?”

Konuya çözüm getirilmesini isteyen çevre sakinlerinden Balıkçı teknesi sahibi Hakan Tören, “Buranın her tarafından lağım akıyor. Gece gündüz bu sorunu yaşıyoruz. Dolayısıyla beraberinde kirlilik geliyor. Burada normalde balık çıkıyor ama bu pislikte balık olur mu? Buna en kısa sürede çare bulunması lazım. Buraya yaşlısı genci herkes geliyor. Çok güzel bir muhit aslında ama denizin hali ortada.” diye konuştu.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı