Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz sahillerinin manzarası bu olmamalı!

İBB’ye ait Beykoz Burunbahçe ve Anadolu Kavağı başta olmak üzere ve Riva sahillerinde görünen manzara vatandaşları şoke etti.

İBB’ye ait Beykoz Burunbahçe ve Anadolu Kavağı başta olmak üzere ve Riva sahillerinde görünen manzara vatandaşları şoke etti.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının gölgesinde İstanbulluların uğrak yeri olan Beykoz, denize giren ve piknik yapanların ardında bıraktıkları çöpler ile doldu. Denize ve sahile atılmış çöp ve boş içki şişeleri ise vatandaşların tepkisini çekti.

galeri beykoz sahillerinin manzarasi bu olmamali 5120

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait Beykoz Burunbahçe Sahili başta olmak üzere Anadolu Kavağı Sahili ile Riva plajları, hafta sonu yine ziyaretçi akınına uğradı. Vatandaşların bir kısmı yeşillik alanda piknik yaparken bazıları ise aileleri ile birlikte denize girdi. Kimileri ise mangal yaktı. Fakat bazı İstanbullular yine çöplerini yerlere attı. Piknik yapanların ardında bıraktıkları atıklar kameraya yansıdı. Çöpler, denize ve sahile atılmış boş içki şişeleri ise vatandaşların tepkisini çekti. Sahilde bırakılan boş şişeleri denize giren vatandaşlar tek tek topladı.

“GÜZELİM SAHİLİ BERBAT EDİP GİDİYORLAR"

Sahilde vakit geçiren bir vatandaş, "Karavanımızla geldik ama burada sağda solda çok içki içenler, pislik var. Akşam buraya geldim. Ama burası sabaha kadar içki içenlerle dolmuş. Yediklerinin çöplerini her tarafa bırakıyorlar, temizlemiyorlar. Güzelim sahili berbat edip gidiyorlar. Şikayetçiyiz bu konuda. Bir yetkili de buraya neden çöp atıyorsunuz demiyor" dedi.

galeri beykoz sahillerinin manzarasi bu olmamali 8907

"2 ÇUVAL ŞİŞE ÇIKARTTIM DENİZDEN"

Başka bir vatandaş ise, "Ben 60 senedir, doğdum doğalı buradayım. Denize atıyorlar şişeyi, camı, lastiği. Hani kim bakıyor. Ben dün topladım. 2 çuval şişe çıkarttım denizden. Çocuk parkı burada. Adam geliyor çocuk parkının yanında içki içiyor. Çocuğun yanında içki içilmez, kimse bununla ilgilenmiyor" diye konuştu.

MANZARA BU OLMAMALI!

Beykoz Belediyesi Temizlik İşleri personeli tarafından bölgede temizlik yapılırken sosyal medya hesabından yapılan açıklamada “Riva'nın manzarası bu olmamalı! Maviyle yeşilin tadını çıkarmanız için bütün gücümüzle çalışıyoruz. Ancak doğamızı koruyamazsak hiçbir şeyin anlamı yok! Lütfen biraz daha dikkat.” İfadeleri kullanıldı.

Powered by Froala Editor

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı