Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz 'Şam Bayramı'na ev sahipliği yaptı

Beykoz'da, Türk Kızılayı'nca Suriyeli sığınmacılar için bayramlaşma programı düzenlendi.

Ülkelerindeki savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan  Suriyeliler bu yıl Beykoz'da ikincisi düzenlenen “Şam Bayramı Karnavalı”nda, bayramın birinci günü bir araya

Beykoz’da, Türk Kızılayı’nca Suriyeli sığınmacılar için bayramlaşma programı düzenlendi.

Ülkelerindeki savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan  Suriyeliler bu yıl Beykoz’da ikincisi düzenlenen “Şam Bayramı Karnavalı”nda, bayramın birinci günü bir araya gelerek moral buldu.

Kızılay Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl 2.’si düzenlenen “Şam Bayramı Karnavalı”nda Suriyeli misafirler İstanbul’da bayram coşkusunu birlikte yaşadı. Beykoz Korusu’nda gerçekleştirilen etkinliğe yediden yetmişe Suriyeli aileler katıldı. Etkinlikte katılımcılara kek, çay, çorba ve kahvenin yanı sıra ülkelerine özgü tatlılar da ikram edildi.

Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan, “Bu etkinlik, Kızılay’ın Suriyelilerle birlikte bayram kutlamasıdır. Bayram sabahı bayramlaşıyoruz. Onlara vatanlarından, yurtlarından uzakta kardeş kucağı açıp, birlikte bayramı kutlamaya çalışıyoruz. Bugun Kızılaycılar sadece burada degil sınır ötesinde, kamplardaki Suriyelilerle, ülkemizde ve dünyanin dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerini bayramda da yalnız bırakmıyor. Tüm Kızılay Ailesinin de bayramını kutluyorum‘diye konuştu. Ercan Tan, çocuklara bayram hediyesi verdi.

Suriyeli çocukların bayram haftasında eğlenerek, yaşadıkları travmayı bir nebze de olsa hafifletmeyi amaçlayan etkinlikte, Suriye-Türkiye folklor gösterileri, musiki dinletisi, çocuklar ve gençler için birbirinden eğlenceli ödüllü yarışmalar düzenlendi. Yediden yetmişe Suriyeliler, Kızılaycılar ile birlikte bayramın ilk günü keyifli anlar yaşadı.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı