Beykoz şehidi hayrına Afganistan’da su kuyusu açıldı

Beykoz şehidi hayrına Afganistan’da su kuyusu açıldı

İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz Temsilciliği tarafından Beykozlu Şehit Uzman Onbaşı Kemal Zeren hayrına Afganistan’da su kuyusu açıldı. 

Dünya üzerinde su sıkıntısı yaşayan insanların temiz suya ulaşabilmesi için çalışmalarını sürdüren İHH İnsani Yardım Vakfı, ihtiyaç bölgelerinde su kuyusu açmaya devam ediyor.

İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz Temsilciliği de Van’ın Başkale ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda çıkan çatışmada şehit olan Beykozlu Uzman Onbaşı Kemal Zeren'in hayrına Afganistan’da su kuyusu açtı.  

Açılan su kuyusu sayesinde halkın temiz ve içilebilir su ihtiyacını sağlamakla birlikte, özellikle hayvancılık ve küçük tarımsal faaliyetlerde de kullanılarak bölge insanının geçim faaliyetlerine katkı sunulacak.

Su kuyusunun açılışının yapılmasının ardından, Afgan çocuklar ellerinde Türk bayrakları ile Beykozlu Şehit Uzman Onbaşı Kemal Zeren için dualar etti.

İHH Beykoz Temsilciliği Kadın Kolları tarafından sosyal medyadan paylaşılan fotoğraflara, “Beykoz’dan vatan aşkıyla Van’da görev yaptığı sırada şehit olan uzman onbaşı Kemal Zeren hayrına Afganistan’da su kuyusu açılışımızı yaptık.. Şehidimizin annesine söylediği” Ben olmasam vatan olur ama vatan olmazsa biz olmayız.” Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.” şeklinde not düşüldü.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.