Beykoz sokakları günler sonra cıvıl cıvıl

Beykoz sokakları günler sonra cıvıl cıvıl

Türkiye'de ilk koronavirüs vakasının görülmesinin ardından ülke genelinde hızla alınan tedbir kararları kapsamında 22 Mart'tan itibaren evlerinde kalan 0-14 yaş arası çocuklar bugün bir süreliğine de olsa sokağa çıktı. Çocuklar, 11.00-15.00 saatleri arasında kısıtlamaya ara verilmesiyle 50 gün sonra parklara koştu. 

Beykoz’da da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle sokağa çıkmaları kısıtlanan 0-14 yaş aralığındaki çocuklar, 11.00-15.00 saatlerinde getirilen serbestlik ile uzun bir aradan sonra sokağa çıkıp günün tadını çıkardı. Çocuklar aileleriyle birlikte Kavacık Orhan Veli, Dedeoğlu ve Sultaniye Parkı ile Beykoz Çayırı gibi büyük alanlarda oynadı ve oyun alanlarında zaman geçirdi.

Ebeveynlerinin gözetiminde uzun süre sonra gönüllerince oynayan çocukların görüntüsü renkli anlar sergiledi. Çocuklar salıncak ve kaydıraklara binerek günün tadını çıkardı. Bazı çocuklarda bisiklet sürüp paten kayarak eğlendi.

Kısıtlama süresince çocuklarıyla evlerde etkinlikler yaptıklarını ifade eden aileler, uzunca bir süre sonra çocuklarını doğayla buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Park ve bahçelerde gönüllerince eğlenen çocuklar ise bir gün öncesinde heyecanlı olduklarını ve bugün doyasıya eğlendiklerini kaydetti.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında parklar Beykoz Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerince dezenfekte edildi. Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polisler ve zabıta personelleri tarafından da ilçe genelinde 0-14 yaş grubunun sokağa çıkış saatleri arasında sokağa çıkanlara maske uyarısı yapılırken, maskesiz olanlara ise maske dağıtımı gerçekleştirdi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.