Beykoz sporun tüm dallarına ev sahipliği yapacak

Beykoz sporun tüm dallarına ev sahipliği yapacak

Beykoz’daki sporseverlerin yeni gözdesi olacak, “Beykoz Belediyesi Kanuni Spor Ormanı”nda gerçekleştirilen çalışmalar son hız devam ediyor. 

Beykoz’daki Kanuni Kent Ormanı kapsamlı bir çalışmayla “Beykoz Belediyesi Kanuni Spor Ormanı” olarak düzenleniyor. İstanbulluların spor için buluşacağı, nitelikli bisiklet yolları ve sahalarla donatılacak alan uluslararası yarışlara ev sahipliği yapacak.

Beykoz Belediyesi’ne ait olan ve ilk etapta mesire yeri olarak hizmet veren 8 milyon 479 bin m2’lik orman başlatılan çalışmayla yeni bir kimliğe kavuşuyor.

İstanbulluların yemyeşil doğasında huzur bulduğu alan ziyaretçilerini piknik,  gezinti, dinlenme ve nikâh işlemleri için ağırlarken, yeni yapılacak yürüyüş, bisiklet yolları ve sahalarıyla artık sporseverlerin yeni gözdesi olacak.

BİRÇOK İMKÂN SUNULACAK

Beykoz Belediyesi tarafından başlatılan proje kapsamında hazırlanacak 18 bin 65 m uzunluğundaki bisiklet yolu, yeşillikler arasından geçilen 4 farklı rotada bisiklet sporuna yeni bir soluk katacak.  

Bisiklet sporu tutkunları için toplam 166 bin 896 m2’lik alanda özel olarak kurulacak veledrom (pist bisikleti yarış tesisi)  uluslararası yarış ve organizasyonlara ev sahipliği yapacak.

Tesisin içinde 432 mt uzunluğunda atletizm çalışma parkuru, 467 mt bisiklet parkuru, 600 mt dağ bisikleti parkuru, bisiklet parkı, futbol sahası, 2 tenis kortu ve  2 basketbol sahası yer alacak.    

Spor ve eğlenceyi bir arada arayanlar için ise 5 bin 450 m2’lik paintbol ve 615 m2’lik skatepark alanı hazırlanacak.  

5 NOKTADAN KOLAY ULAŞIM

Tüm şehir sakinlerinin yan sıra, amatör ve profesyonel sporcuların yararlanacağı orman şehre dinamizm ve heyecan katacak.  

Spor ormanında ziyaretçiler için 901 araçlık otopark, oturma alanları ve çeşmeler de yapılacak.

Beykoz-Ümraniye yolu üzerindeki Küçüksu Caddesi’nde bulunan ormana şehrin 5 farklı noktasından kolaylıkla ulaşım sağlanıyor.

“SPORSEVERLER İÇİN YAŞAM MERKEZİ YAPACAĞIZ”

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, mekânın biran evvel Beykozlulara kazandırılması için ekiplerin yoğun çalışmalarının aralıksız devam ettiği söyledi. 

Aydın, “Bu yoğun çalışma; 'Türkiye'nin en büyük spor ormanının tüm etaplarını hızla hizmete almak için! Kanuni Spor Ormanı, çok yakında sporun tüm dallarına ev sahipliği yapacak. Nitelikli alanlar oluşturup, Beykoz'u gençler ve tabii tüm sporseverler için yaşam merkezi yapacağız.” dedi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.