Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz süper kupayı iki farkla kaçırdı

Erkekler Süper Kupa Final maçında Beşiktaş Mogaz, Beykoz Belediyespor'u 28-26 mağlup ederek, Süper Kupa'nın sahibi oldu.

Ankara THF spor salonunda oynanan mücadeleyi Beykoz Belediyespor Kulüp Başkanı ve Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem.

Erkekler Süper Kupa Final maçında Beşiktaş Mogaz, Beykoz Belediyespor’u 28-26 mağlup ederek, Süper Kupa’nın sahibi oldu.

Ankara THF spor salonunda oynanan mücadeleyi Beykoz Belediyespor Kulüp Başkanı ve Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, Beykoz Belediye Başkan Yardımcılarından Salim Öztürk’de izleyenler arasında idi.

Maçta ikinci yarıda Beşiktaş Mogaz önünde bir ara 4 farklı üstünlük yaşayan Beykoz Belediyespor avantajını koruyamazken, son 1 dakikaya 1 sayı geriden girilirken Beşiktaş Mogaz zamanı iyi kullanınca Boğaziçi ekibine kendisini yakalama şansını vermedi.

Karşılaşma gerek maçın canlı verildiği Çay TV Ekranlarından, gerekse de Salondaki Hentbol severler tarafından  büyük bir heyecan ile takip edilirken müsabakanın ardından Hentbol Camiasının tanınmış sima ve otoritelerinden Beykoz Belediyespor Takımının sergilediği oyuna büyük bir ilgi ve onura edici cümleler vardı.

Maçın en kilit anlarından birisi ilk yarıda kalesinde büyük bir başarı ile görev yapan Beykoz Belediyespor takımı kalecisi Burak Turan’ın ikinci yarının hemen başlarında 33.Dakikada bir pozisyonu karşılamak için kalesini terk ettiği anda Beşiktaşlı oyuncuya yapmış olduğu müdahalenin ardından maçın hakeminden direk gördüğü kırmızı kartın ardından diskalifiye olması ile yaşandı.

10. dakikası 8-7 Beşiktaş Mogaz üstünlüğüyle geçildi. Beykoz Belediyespor bu dakikanın ardından iyi savunma yaparak, skoru lehine çevirdi ve devreyi 14-12 önde kapattı.

İkinci yarıda skor üstünlüğünü sürdüren Beykoz Belediyespor karşısında son 10 dakikaya girilirken öne geçen Beşiktaş Mogaz, maçı 28-26 kazanarak üst üste 4. kez kupanın sahibi oldu.

Karşılaşmanın ardından düzenlenen kupa töreninde şampiyon Beşiktaş Mogaz takımına kupasını Türkiye Hentbol Federasyon Başkanı Bilal Eyuboğlu ve Başkan Vekili Adem Ceylan verdi. Madalyalarını ise THF Başkan Yardımcısı Ahmet Kıvrak ve Denetleme Kurulu Başkanı Salih Beşparmak verdi.

Beykoz Belediyespor’a ise madalyalarını THF Yönetim Kurulu Üyesi Cenker Doğan takdim etti.

Maçın gözlemci ve hakemlerine şiltlerini Merkez Hakem Kurulu Başkanı Barbaros Yılmaz verdi.

Salon: THF
Hakemler: Kürşad Erdoğan, İbrahim Özdeniz

Beşiktaş Mogaz: Hendawy (Taner Günay), Vrazalic 11, Pribak 2, Krsmancic 2, Tolga Özbahar 1, Nuic 4, Ramazan Döne 2, Buljubasic, Radojkovic 4, Onur Ersin, Mehmet Demirezen, Tomic 2

Beykoz Belediyespor: Burak Turan (Gökhan Şanlı-Murat Varlı), Alp Eren Pektaş 3, Arapovic, Okan Yalçıner, Nadri 6, Ömer Güldal 3, Çağlayan Öztürk 3, Ömer Mercan, Yakup Yaşar Simsar 4, Askari 5, Ozan Erdoğan, Ümit Kırkayak 1, Volkan Çalışkan 1, Refik Tuğyan

İlk yarı: 12-14

İki dakika cezası alanlar: Alp Eren Pektaş (3), Çağlayan Öztürk (Beykoz Belediyespor), Tolga Özbahar, Ramazan Döne, Buljubasic (Beşiktaş Mogaz)

Diskalifiye: Burak Turan, Alp Eren Pektaş (Beykoz Belediyespor)

Sarı Kart : Ömer Faruk ( Beykoz Belediyespor )

7 Metre Golleri : Vrazalic ( 4 ), Askari ( 1 )

 

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.