Beykoz Tiyatro Festivali’ne sürpriz konuk

Beykoz Tiyatro Festivali’ne sürpriz konuk

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle Beykoz Tiyatro Akademisi’nin düzenlediği 1. Ulusal Tiyatro Festivali’ne katıldı. Tiyatro öğrencileriyle buluşan Kabaktepe, sahne deneyimi de yaşadı. 

İlçede genç ve usta tiyatrocular yetiştiren Beykoz Tiyatro Akademisi, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle Beykoz 1. Ulusal Tiyatro Festivali düzenlendi.

Üç gün sürecek olan festivalin açılışı, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’nin katılımıyla gerçekleşti. 

Düzenlenen etkinliğe, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’nin yanı sıra, Çevre, Şehir ve Kültür'den Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Cahit Altunay, İl Kadın Kolları Başkanı Rabia İlhan, İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Cem Çekerek, Çevre, Şehir ve Kültür’den Sorumlu İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Gaye Koz, İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf ve Gençlik Kolları Başkanı Burak Karaçam ile İlçe Çevre, Şehir ve Kültür Başkanı Burhan Çak katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Genel Yayın Yönetmeni Yasin Çetin, İl Başkanı Kabaktepe’ye, Beykoz Tiyatro Akademisi’nin kuruluşundan bahsederek, üç yıllık süreçteki çaba ve çalışmalara dair bilgiler verdi.

“EN ÖNEMLİ ALANI İNŞAA ETMEYE NİYET ETMİŞSİNİZ”

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle gerçekleşecek olan ziyaretlere Beykoz’dan başladıklarını belirten İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, “İnsanlık tarihi dediğimiz büyük bir birikim var önümüzde. Bu birikimin en önemli alanlarından birisi kültür ve sanat çalışmalarıdır. Tiyatro da bu alanın en temel, vazgeçilmez, en eskilerinden bir tanesi. İnsanın kendisine, hayallerine, evrene, çevreye ve sokağa dair her türlü duygu ve düşüncesini, tiyatronun değişik anlatım formlarını kullanarak, tarihi birikimde en önemli alanı inşaa etmeye niyet etmişsiniz. Onun için sizi tebrik etmek ve toplumumuz için de teşekkür etmek lazım.” dedi.

“BÜYÜK BİR İŞ”

Gençlere hitap eden Kabaktepe, akademinin kuruluşuna değinerek, “Bu çabaların hepsini siz genç arkadaşlarımız gösteriyorsunuz. Bu bir sorumluluk almak, bir iddia sahibi olmak, bir amacın, gayretin ve idealin peşinden yürümek demek. Bu yaşlarda bahsettiğimiz şeyleri kendi sevdiğiniz alanda yapıyor olmak demek de başlı başına büyük bir iş.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından, perdeler tiyatro gününe özel olarak açıldı. 

Akademi bünyesinde verilen tiyatro, oyun yazarlığı ve oyunculuk dersleri alan amatör gençler ilk profesyonel oyunları olan Temsil-i Şahane (Canan Can, Şansız Yönetmen ve Ortaoyunu) sergilendi.

İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ve İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Cem Çekerek’in, Şansız Yönetmen isimli kısa oyuna dâhil olmasıyla renkli görüntüler ortaya çıktı.

İl Başkanı Kabaktepe ve İl Gençlik Kolları Başkanı Çekerek ile profesyonel tiyatrocuları aratmayan bir performans sergileyen oyuncular, misafirlerden alkışları topladı. 

Etkinlik, toplu hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.

BEYKOZ 1. ULUSAL TİYATRO FESTİVALİ

Program

27 MART 2022 PAZAR DÜNYA TİYATRO GÜNÜ

20:00 TEMSİL-İ ŞAHANE (CANAN CAN 1-2, ŞANSSIZ YÖNETMEN, ORTAOYUNU)

28 MART 2022 PAZARTESİ

15:00 TEMSİL-İ ŞAHANE (CANAN CAN 3-4, KADRİYE EZİLDİ)

17:00 DRAMATURJİ ATÖLYESİ 1

20:00 TEMSİL-İ ŞAHANE (CANAN CAN 3-4, KADRİYE EZİLDİ)

Biletler için: 0551 088 51 25

Adres: Kavacık Mah. Yaya Beyi Sok. No:2 Kat:-1 Beykoz 

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.