Beykoz'un ilk dönüşüm projesinde mahkeme kararını verdi!

Beykoz'un ilk dönüşüm projesinde mahkeme kararını verdi!

Beykoz’un ilk kentsel dönüşüm projesi olan “Tokatköy Kentsel Dönüşüm” projesinin iptali için açılan davaya mahkeme “ret” kararı verdi. 

Beykoz’da ilk olacak Tokatköy Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm projesi kapsamında binaların yıkımı yapılarak projeye başlanılmıştı.

Tokatköy Mahallesi 487 ada, 3 parselde başlatılan projede, söz konusu alanın Resmi Gazete’de yayımlanmadan riskli alan ilan edildiği iddiaları ile açılan dava sonuçlandı.

TOKATKÖY KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNE DEVAM

Beykoz Belediyesi ve Çevre, Şehircilik ve İlkim Değişikliği Bakanlığı tarafından başlatılan “Tokatköy Kentsel Dönüşüm” projesinin iptali için açılan davaya mahkemeden “Dilekçenin reddine” kararı geldi.

REZERV YAPI ALANI OLARAK BELİRLENDİ

Belediye yetkilileri, iddia edilenin aksine, Tokatköy Mahallesi, 487 Ada, 3 parsel sayılı taşınmazda “Riskli alan ilanı” olmadığını, söz konusu alanın Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından “Rezerv Yapı Alanı” olarak belirlendiğini belirtti.

Mahkeme kararı sonucu, ilçe sakinlerini depreme dayanıklı güvenli konutlarla buluşturacak ve tapularına kavuşturacak proje hız kesmeden sorunsuz bir şekilde devam ediyor.

Facebook yorumları

Site Yorumları

  • Murat odabaş

    Rantsal dönüşüm istemiyoruz tapularimizi istiyoruz.yalan haber yapmayın.yurutmeyi durdurma kararlarını da paylaşın herkes görsün.her gün kaybediyorsunuz.bu proje bu haliyle kesinlikle olmayacak.

  • Mevlüt ok

    Dur durma kararlarınıda yayınlaýın herkes doğruları görsün böyle yakışı olmuyor doğru 1 dir başka olmaz.

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.