Beykoz Tokatköy iddialarına yanıt! İşte gerçekler

Beykoz Tokatköy iddialarına yanıt! İşte gerçekler

Beykoz Belediyesi tarafından Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında ortaya atılan iddialara yönelik açıklama yapıldı. 

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında hakkında çıkan iddialara karşı sessizliğini bozarak çeşitli açıklamalarda bulunmuştu.

Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında ortaya atılan iddialara yönelik bir açıklama da Beykoz Belediyesi tarafından yapıldı.

Beykoz Belediyesi, sadece 14 binada yürütmeyi durdurma kararının olduğunu ve bu binalarda herhangi bir işlemin yapılmadığını aktararak mahalle sakinlerinin tapularını alacaklarını belirti.

“YÜZDE 90 ONAY ALINDI”

Beykoz Belediyesi tarafından yapılan açıklama:

“Tokatköy’de depreme dayanıklı yeni binaların yapılmasına yönelik hazırlanan kentsel dönüşüm projesinde yüzde 90’a yakın oranda vatandaşların muvafakatı sağlanmıştır.”

“14 BİNADA İŞLEM YAPILMADI”

 “Yürütmeyi durdurma kararı 14 binayı ilgilendirmektedir ve bu binalarda herhangi bir işlem yapılmamaktadır. Geri kalan binaların hiçbiri üzerinde yürütmeyi durdurma kararı bulunmamaktadır.”

“TAPULARINI ALACAKLAR”

“Mahalle sakinleri projenin sonuçlanması ile birlikte hak sahibi olduğu bağımsız birimlerin tapularını alacaklar.”

“BOŞALTILAN EVLERİN YÜZDE 52’Sİ YIKILDI”

“Proje kapsamında mahalle sakinlerinin bir kısmının tahliye edilmesiyle yıkımlar bir süre önce başlamış olup, boşaltılan meskenlerin yüzde 52’si yıkılmıştır.”

İLGİLİ HABER: Başkan Murat Aydın sessizliğini bozdu! Alçaklık!

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.