Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz Tokatköy Mahalle sakinleri bilgilendiriliyor

Beykoz’da yapımı başlayan “Tokatköy Kentsel Dönüşüm” Projesi kapsamında mahalle sakinlerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Beykoz’da yapımı başlayan “Tokatköy Kentsel Dönüşüm” Projesi kapsamında mahalle sakinlerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi. 

galeri isbeykoz tokatkoy mahalle sakinleri bilgilendiriliyo 5960

Beykoz Belediyesi ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından hazırlanan  “Tokatköy Kentsel Dönüşüm” Projesi alanda yaşayan hak sahipleri tarafından boşaltılan binaların yıkımıyla geçen ay başladı. 

İlçe sakinlerini depreme dayanıklı konutlara ve düzenli sosyal alanlara kavuşturacak proje kapsamında hak sahipleri için bilgilendirme toplantısı yapıldı. 

Beykoz Belediyesi’nde yapılan toplantıya, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz Belediyesi  Başkan Yardımcısı Engin Köklü, İmar ve Şehircilik Müdürü Emre Genç, Tokatköy Muhtarı Galip Bekaroğlu ve projeye imza atan mahalle sakinleri katıldı. 

Tokatköy sakinlerinin projeyle ilgili merak ettikleri sorulara cevap bulduğu toplantıda sunum eşliğinde projenin kapsamı ve işleyişi hakkında bilgi verildi. 

TOPLAM 776 KONUT 47 İŞ YERİ

Tokatköy Mahallesi 487 Ada, 3 Parselde yürütülen ve arazide yıkım çalışmaları devem eden projenin hayata geçirilebilmesi için şu ana kadar 216 vatandaşa kira yardımı, 58 vatandaşa da taşınma yardımı yapıldı.  

Beykoz’un ilk kentsel dönüşüm projesi olan, ilçe sakinlerinin yapımını heyecanla beklediği proje kapsamında 82 bin 792 m2’lik alanda toplam 776 yeni konutun yanı sıra mevcut büyüklüklerine göre 47 iş yeri inşa edilecek. 

Projenin tamamlanmasıyla uzun yıllardır imar ve mülkiyet sorunlarıyla anılan ilçenin makûs talihi değişirken depreme dayanıklı sağlam konutlara ve tapularına kavuşan vatandaşlar da yarınlara güvenle bakacak. 

 

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı