Beykoz Tokatköy sakinleri Murat Aydın ile görüştü!

Beykoz Tokatköy sakinleri Murat Aydın ile görüştü!

Beykoz Tokatköy Mahallesi’nde sağlıksız evlerde yaşadığını söyleyen mahalle sakinlerini bir an önce kentsel dönüşüme başlanması için Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ile görüştü. 

Beykozluları depreme dayanıklı güvenli konutlara ve düzenli sosyal alanlara kavuşturacak “Tokatköy Kentsel Dönüşüm” projesi kapsamında bir süre önce tahliyeler başlamıştı. 

Beykoz’da ilk olacak ve Tokatköy’de hayata geçirilecek kentsel dönüşüm alanında konutları bulunan vatandaşların 3/2’sinden fazlasının yüksek oranda onayı alınmıştı.

Boşaltılan evlerin yıkımıyla devam eden süreç hızla ilerlerken, küçük bir grubun projeyi sekteye uğratmasına müsaade edilmemesini isteyen vatandaşlar kentsel dönüşümün bir an önce başlamasını istedi.

Bu kapsamda harekete geçen depreme dayanıklı sağlam konutlara ve tapularına kavuşmak isteyen mahalle sakinlerinin yüzde 80’i, sağlıksız evlerde yaşadığını söyleyerek bir an önce kentsel dönüşüme başlanması için Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ile görüştü.

TOPLAM 776 KONUT 47 İŞ YERİ 

“Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi” tamamlandığında, bölge sakinleri uzun yıllardır hayalini kurdukları, depreme dayanıklı binalara sahip olacak.

82 bin 792 m2’lik alanda toplam 776 yeni konutun inşa edileceği projede mevcut büyüklüklerine göre 47 de iş yeri yapılacak.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.