Beykoz’un 112 yıllık asırlık çınarına anneler günü ziyareti

Beykoz’un 112 yıllık asırlık çınarına anneler günü ziyareti

Her yıl Mayıs ayının 2’inci Pazar günü kutlanan Anneler Günü nedeniyle Beykoz’da farklı etkinlikler düzenleniyor. Beykoz Cumhuriyet Mahallesi’nde yaşayan 112 yaşındaki "asırlık çınar" Hatun Ayaz, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı tarafından ziyaret edildi.

İçişleri Bakanlığı ve Hz. Hatice Vakfı, bu yıl ülke genelinde “Anneler Gününde” 100 ve üstü yaşlardaki anneleri unutmayarak ortaklaşa bir projeyi hayat geçirildi.  Bu kapsamda Beykoz’da da hayatlarını sürdüren 100 yaş ve üstü 15 anne Beykoz Kaymakamlığı ve vefa sosyal destek grupları tarafından ziyaret edildi.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, proje kapsamında yaşından dolayı "asırlık çınar" olarak nitelendirilen 1908 Trabzon doğumlu 112 yaşındaki 8 çocuk ve 30 torun annesi Hatun Ayaz’ı evinde ziyaret ederek Anneler Gününü kutladı. Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ali Durmuş ve Sosyal Yardımlaşma Vakıf Müdürü Selim Safi’nin de katıldığı ziyarette İçişleri Bakanlığı'nın gönderdiği Anneler Günü hediyesi teslim edildi.

FİZİKİ DEĞİL AMA GÖNÜLDEN ELLERİNİZİ ÖPÜYORUZ

Sosyal mesafe ve maske kullanımı kurallarına dikkat edilerek gerçekleştirilen ziyarette kısa bir konuşma yapan Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, “İçişleri Bakanlığımızın projesi kapsamında Beykoz’da yaşayan 100 yaş ve üstü annelerimizi ziyaret ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sizlere olan sevgi ve saygısını sunmaya geldik. Sizler bu toplumun geçmişi, kültürüsünüz. Gençlerimize yol gösterecek insanlarsınız. Devletimiz yaşlılarına büyük önem ve değer veriyor. Bizde Anneler Günü’nde ellerinizi öpmeye gelmiştik ama salgın ortamından dolayı fiziki değil ama gönülden ellerinizi öpüyoruz. Devlet büyüklerimizin selamlarını iletiyoruz.” ifadelerini kullanarak tüm annelerin Anneler Gününü kutladı.

Kaymakam Katırcı daha sonra Elmalı Mahallesi’nde yaşayan 104 yaşında ki Münire Eroğlu’nu da yaşadığı evde ziyaret ederek İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Anneler Günü hediyesini teslim etti. Beykoz’da hayatlarını sürdüren 100 yaş ve üstü diğer 15 anne de vefa sosyal destek grupları tarafından gün içerisinde ziyaret edildi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.