Beykoz’un 4. dönem başkanını anlatan kitap çıktı

Beykoz’un 4. dönem başkanını anlatan kitap çıktı

Beykoz’un 4. Dönem Belediye Başkanı Mimar Alaattin Köseler’in hayatı, hatıraları ve hizmetlerinin anlatıldığı, ilçenin yakın tarihine, sosyal ve siyasi yaşantısına ışık tutan “Alaattin Köseler” Kitabı çıktı.  

Beykoz Belediyesi’nin ilçedeki siyaset ve kültür insanlarını tanıtmak üzere sözlü tarih çalışması olarak hazırladığı, “Beykoz Kitaplığı-Biyografi Serisi” yakın tarihin panoramasını sunan “Alaattin Köseler” Kitabı’yla zenginleşti.  

Başkan Köseler’in çocukluk ve gençlik yıllarına dair tanıklıkları, siyasetle tanışması, 1999-2004 yılları arasındaki hizmet yolculuğunu kayıt altına alan kitap, ülke tarihinde iz bırakan siyasi olayların ilçedeki yansımalarına da yer veriyor.   

Arşivlerden seçilen gazete kupürleri ve fotoğraf albümüyle zenginleşen çalışma, üniversite öğrencileri, araştırmacılar ve kent tarihçileri için kaynak niteliği de taşıyor.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.