Beykoz'un 5 mahallesinde daha imar yolu açıldı

Beykoz'un 5 mahallesinde daha imar yolu açıldı

Beykoz’un 5 mahallesi, “Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı” ve “Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı” olarak tescil edildi. 

Beykoz’un bazı kısımları, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü tarafından “Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı” ve “Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı” olarak tescil edildi.

Elmalı, Örnekköy, Akbaba, Dereseki Mahallesi ile Riva Deresi Batısı “Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı” ve “Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı” olarak tescil edildi.

Bu mahallelerin “Doğal Sit- Kesin Korunacak Hassas Alan” olarak ilan edilmesine ilişkin yönelik idari sürecin devam ettiği belirtildi. 

Resmi Gazete’de ilan edilmesi beklenen bu karar sonucu bu mahallelerde plan yapma yolu açılacak. Tescil edilen mahallelerin koordinat ve parsel bilgilerine says.csb.gov.tr adresinden ulaşılabilir.

 

 

Facebook yorumları

Site Yorumları

 • H Koç

  Beykoz'da yıllardır hiç bir doğru düzgün yatırım yapılmadı imar vermeyerek baya bir sorun yaşattınız, zengin kısım gözünü Beykoz'a dikince Göksu evleri için koskoca orman talan edildi, acar Kent için koskoca orman yok edildi , sahillerde deniz kıyısında vatandaş a ne yüzmeye ne gezmeye nede balık tutmaya yer bırakmadınız Göksu deresinde ki insanları yildirip zenginlere kolaylık sağlar oldunuz metro yok tramvay yok metrobüs yok koskocaman Beykoz' giriş çıkış FSM köprüsüne tek bağlantı Kavacık Orası da şişti Medipol tam trafik noktasına kuruldu nikah salonu ta Ümraniye'ni ye kaptırıldı Riva koyları pis deniz kıyısın taş kaya zengin girecek olsaydın Maldivler gibi yapardınız yazık Riva ya giriş çıkış tek nokta iğrenç , ki TFF de orada ancak hiç yatırım yapılmadı sadece park ve bahçe ile olmuyor Çubuklu Dedeoğlu'nda sanayi çok kötü tadili yoldan ana yola çıkmak imkansız yolda bir ışık yok ağır vasıta kiremit dereden o zor yokuştan çıkar iken trafik çok kötü bir hal alıyor ,. Yani Beykoz'da hiç bir şey yok

 • Yusuf

  Ulan ormanlık alanları imara açıp, kurnaz yandaşlara ormanları talan ettireceklerine, merkez mahallesi, ortaçeşme, gümüşsuyu gibi en az 70yıllık yapıların olduğu yere imar çıkarsınlar. Ormanı yok edene bir de ödül veriyorlar! Arsa tapumuz.var onlarca yıldır imar bekliyoruz!

 • Murat

  Bunlari toprak nasil kabul edicek acaba?! Allah Allah nidalariyla her tarafi talan eden, soze gelince Herseye Haşa diyen bir zumrenin ,ayaginda carigi olmadan yedi duvele karsi savasanlarin kurtardigi nadide bir ulkeyi katmer katmer satip sarmaladiklarini ibretle seyrediyoruz...

 • Setubani

  Evet en güzel ormanlık alanlar talan edilmek üzere imara açılmış Allah razı olsun eskiyen dökülen gecekondu mahalleleri Dursun Gümüşsuyu Paşabahçe Soğuksu Tepeüstü Karagöz sırtı Çubuklu Dedeoğlu ağaçları kesin kesin yapın Allah razı olsun

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.