Beykoz'un 6 mahallesine daha imar yolu açıldı

Beykoz'un 6 mahallesine daha imar yolu açıldı

Beykoz’un 6 mahallesi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü tarafından “Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı” ve “Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı” olarak tescil edildi. 

Beykoz’un 6 mahallesinin bazı kısımları “Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı” ve “Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı” olarak tescil edildi.

Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı” ve “Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı” olarak tescil edilen Soğuksu Mahallesi’nin koordinat ve parsel bilgilerine says.csb.gov.tr adresinden ulaşılabilir.

Anadolu Feneri, Kaynarca, Alibahadır, Paşamandıra ve Öğümce Mahallesi de “Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı” ve “Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı” olarak tescil edildi.

Bu mahallelerin “Doğal Sit- Kesin Korunacak Hassas Alan” olarak ilan edilmesine ilişkin yönelik idari sürecin devam ettiği belirtildi. 

Resmi Gazete’de ilan edilmesi beklenen bu karar sonucu, Anadolu Feneri, Kaynarca, Alibahadır, Paşamandıra ve Öğümce Mahallesi’nde plan yapma yolu açılacak.

Facebook yorumları

Site Yorumları

 • Adem ADEMOĞLU

  Maltepe ,Kartal a baglı yerler özellikle Aydos ormanı bölgesi civarı hızlı şekilde çevrilip evler yapılıyor.Kaç yıldır Kendine değer veren kendi halkına bu kadar eziyet edenler .Halkın tepkisini görünce Hakkın tokadı olarak bilirse işler düzelecek.Kızdığınız kesimin kendine güvenen oy verenlerini koruduğu gözettihi gibi gözetmediniz halkı.Gözetemicek gibisiniz de .Sistem sadece zengine çalışıyor.50 yıllığına hayvan otlatmaya yer al villa yap.Sonra sit alanından çıkar imara aç.Yerli halk çivi çakamazken Beykoz tam da böyle bir yer.Boğazın Yargıçlarının düştüğü durum tam da bu bence....

 • Ali Galip Demirelli

  Orman alanları zarar görmemesi lazım. Beykoz ve Sarıyer insanların nefes aldığı son 2 yer.

 • A.Azak

  35 yıllık Soğuksuluyum imar için geç bile kalındı ancak Beykozumuzun değerli yeşillik alanlarına imar yolu açılması bence sağlıklı bir düşünce olmayacaktır! Oy ve ya başka çıkarlar uğruna yeşile zarar verilmesini de katiyetle kınıyorum!

 • Mehmet al

  Sayin başkanim siz bakanımız sayin murat kurum geldiği zaman bize 2022sonu itibariyle beykozun komple imar sorunu kalmayacak diye söz verdiniz sözünüzü halen tutmadiniz benim gibi koyu ak partilileri bile kendinize küstürmektesiniz haberiniz olsun okuduklarım göre beykozumuzun kenar yerlerine yani ormanın içindeki mahallelere imara açıyor bizim bulunduğumuz çiğdem mahallesine izin yok biz ne yapalım çoluk çocuğumuzu evlendiremiyoruz oyumuzu göremiyoruz ev alamiyoruz satmıyoruz biz ne yapalım malimizla başimiz belaya kaldi 1000metrekare yerimvar yikilan dokulen evimizi tadilat yapamıyoruz ev alamiyoruz çocukları evlendiremiyoruz artik Bi çare bulun geri donuşunuzu bekliyoruz laf değil icraat bekliyoruz

 • Süheyla

  Şehrin içi neyse de köyler niye imara açılıyor .hiç iyi olmayacak

 • Nurettin daldaban

  Merak ettiğim beykoz yenimahalle nin durumu ne haldedir 2b ne kadar imar ne zaman gelecek saygılarımla

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.