Beykoz’un 8 mahallesinde yeni imar gelişmesi

Beykoz’un 8 mahallesinde yeni imar gelişmesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla, Beykoz’un 8 mahallesi “kesin korunacak hassas alan” olarak tescil ve ilan edilerek plan yapma yolu açıldı. 

Beykoz’un 8 mahallesinde 1. Derece Doğal Sit Alanı kapsamına giren hazine arazileri, tabiat parkı ve ormanlık alanlarının “kesin korunacak hassas alan” olarak tescil ve ilan edilmesine ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan karara göre, Beykoz sınırları içerisinde bulunan Göllü, Bozhane, Üzümce, Cumhuriyet Kılıçlı, İshaklı, Baklacı Güney Etabı Etabı ve  Mahmutşevketpaşa mahallelerinin Doğal Sit Alanı koruma statülerinin yeniden değerlendirilmesi sonucu "kesin korunacak hassas alan" olarak tescil ve ilan edildi.

Bu mahallelerde plan yapma yolunu açan bu önemli kararda, kesin korunacak hassas alanın krokisi ile coğrafi sınır ve koordinatlarına ilişkin bilgiler de yer aldı.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.