Beykoz’un 9 köyünde daha imar yolu açıldı

Beykoz’un 9 köyünde daha imar yolu açıldı

Beykoz’un 9 mahallesi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü tarafından “Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı” ve “Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı” olarak tescil edildi. 


Beykoz’da mahalle statüsüne alınan köylerin bazı kısımları “Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı” ve “Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı” olarak tescil edildi.

Göllü, Bozhane ve Öğümce Mahallesi, Baklacı Mahallesi Güneyi, “Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı” ve “Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı” olarak tescil edildi.

Beylikmandıra, Mahmutşevketpaşa, Cumhuriyet, Kılıçlı, İshaklı Mahalleleri de “Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı” ve “Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı” olarak tescil edildi.

Bu mahallelerin “Doğal Sit- Kesin Korunacak Hassas Alan” olarak ilan edilmesine ilişkin yönelik idari sürecin devam ettiği belirtildi. Resmi Gazete’de ilan edilmesi beklenen bu karar sonucu mahallelerde plan yapma yolu açılacak.

Tescil edilen mahallelerin koordinat ve parsel bilgilerine says.csb.gov.tr adresinden ulaşılabilir.

Facebook yorumları

Site Yorumları

  • YASİN ER

    kavacık imar sözü verdiniz yapmadınız. yazıklar olsun size

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.