Beykoz’un efsane ismi son yolculuğuna uğurlandı

Beykoz’un efsane ismi son yolculuğuna uğurlandı

İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve Beykoz eski Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, tedavi gördüğü Koç Üniversitesi Hastanesi’nde bugün sabah saatlerinde hayatını kaybetmişti. Çelikbilek'in cenazesi, ilk olarak oturduğu mahalle olan Soğuksu’da ki evinin önüne getirildi. Komşularından helallik alındıktan sonra Başkan Çelikbilek 15 sene hizmet ettiği Beykoz Belediyesi’ne getirildi.

Belediye Meydanı’nda düzenlenen törene Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı İsrafil Kışla, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç, CHP İlçe Başkanı Aydın Düzgün, MHP İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman ile belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, mahalle muhtarları, belediye personeli, Çelikbilek'in ailesi ve çok sayıda vatandaş tarafından karşılandı. Çelikbilek için burada helallik alındı, dualar okundu. Çelikbilek'in ailesi taziyeleri kabul etti.

Murat Aydın Aydın: Beykoz’un yarım asırlık sorunlarını çözdü

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın yapılan törenin ardından yapmış olduğu konuşmasında “Yücel ağabeyimize rahmet diliyorum, mekanı cennet olsun. Rabbim cennette bizleri komşu eylesin inşallah. Vakit geldi, uğurluyoruz ama erken bir ayrılık. 70 yıllık ömrünün ben son 40 yılını biliyorum, değerli bir büyüğümüz; ağabeyimizdi. Hep hakka hizmet etmiştir. Bir davası vardı, adeta bir çınardı ve ayaktaydı, son ana kadar ayaktaydı, Beykoz’a hizmet etti. İlim yayma cemiyetinde gençlere, öğrencilere hizmet etti. Allah nasip etti biz de hizmet bayrağını Yücel ağabeyden devraldık. Şöyle geriye dönüp baktığımızda benim hissiyatım: Beykoz’un sorunları ve o sorunların çözülmesi için Yücel ağabeyin yaptıkları…

Birçok emeği ve gayreti var; garibana bakmak, müşkülün elinden tutmak güzel hasletler ama bana soracak olursanız en önemlisi bunların ötesinde Beykoz’un yarım asrı aşan “Benim evim ne olacak? Benim tapum yok buradan beni kovarlar mı bir gün?” sorusunu soran Beykozlunun sorununu çözdü. Bu şu demek, benim geldiğim ilçe olan Zeytinburnu’nun yaklaşık 4 katı büyüklüğünde 2B arazisini İstanbul’un en ucuz fiyatıyla Beykozluya verilmesini sağladı. Birçok hizmetinin yanında bu yarım asrı aşan önemli bir işti, buradan alacağı dua yeter Allah’ın izniyle. Mekanı Cennet olsun. Rabbim bizleri ona komşu eylesin. Biz kendisini severdik rabbim de seviyor inşallah. Sırat-i müstakim üzere olan bir insandı. Bayrağı ondan aldığımız şekilde taşımaya devam edeceğiz. Benim için çok acı bir olay. Bayrağı devraldığım büyüğümü buradan son yolculuğuna uğurlamak acı ama böyle güzellikle uğurlanışı rabbim hepimize nasip eylesin. Geldik gidiyoruz, kubbede bir hoş seda bırakabilmekti önemli olan, Yücel ağabey bıraktı, mekanı cennet olsun” ifadelerini kullandı.

Ahmet Katırcı: İki abi kardeş gibi çalıştık

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı da “Bir belediye başkanından öte bir büyüğümüzü ve Beykoz’un ağabeyini kaybettik. Allah nasip etti dört seneye yakın onunla beraber çalışma onuruna ulaştım. Gerçekten bir Belediye Başkanı, Kaymakam ilişkisinden ziyade iki abi kardeş gibi bu ilçeyi idare ettik. Her haliyle, her tavrıyla Osmanlı beyefendisiydi. İnsanlara saygılı, Allah’ını ve kitabını çok seven bir insandı, dilinden düşürmediği Allah’ına kavuştu. Allah onu Cennet’inin en güzel yerinde misafir edecek buna inanıyoruz. Yaptıklarını başkanım anlattı uzun uzun anlatmaya gerek yok, ömrünün büyük bir kısmını bu ilçeye, bu insanlara hizmete adamış bir insan; gariban babası, insanlara iyilikle muamele etmeyi kendisine şiar edinmiş bir insan… Her ölüm erkendir, Yücel başkan da aramızdan erken ayrıldı. Mekanı Cennet olsun, Allah kalanlarına, Ayşe bacıma, sevgili evlatlarına sabırlar versin; onlara uzun ömürler versin. Tekrar başımız sağ olsun.” dedi.

İsrafil Kışla: Beykoz’umuzun başı sağ olsun

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı İsrafil Kışla da yapmış olduğu konuşmasında “Beykoz’umuzun başı sağ olsun. 40 yıllık bir dostluk ve abi kardeşlik ilişkisi içerisindeydik. En son ilim yayma cemiyetimizin genel başkanlığını yapmaktaydı. Tam bir dava adamı, mütevazi bir gönül insanı, hizmet insanıydı. Allah mekanını cennet etsin Allah peygamber efendimize komşu etsin, geride kalanlara sabır versin, hepimize de böyle güzel bir ömür yaşamayı nasip etsin. Hepimizin başı sağ olsun.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan cenaze törenine çok katılmak istedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, cenaze namazının ardından katılımcılara hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın cenaze törenine katılmakta çok istekli olduğunu fakat aile bireyleri olarak yaşanan tehdit nedeniyle sakıncalı olduğunu ısrar etmemiz üzerine katılamadığını dile getirdi. Erdoğan sözlerinin devamında, "Hassas bir zamandan geçiyoruz. Şu gün şu toplantımızın bile riskleri var. Ne olursunuz bu zamanda başkalarını riske atmamaya çalışalım. Yücel başkanımız, son 4-5 yılda çok yakın çalıştığımız, Cumhurbaşkanımızın çok eski tanıdığı, samimiyetiyle, inceliğiyle hiç kimseyi incitmeden her adımını atmaya gayret eden bir büyüğümüzdü. Yücel Çelikbilek ağabeyimizin yaşayışı hepimize örnek olsun ve onun gibi yaşamak bir hedef olsun" ifadelerini kullandı.

Büyük Çamlıca Camisinde kılınan namaz sonrasında Merhum Yücel Çelikbilek’in cenazesi dualarla Paşabahçe Aile Mezarlığına defnedildi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.