Beykoz’un gizemli adası meşhur oldu!

Beykoz’un gizemli adası meşhur oldu!

Beykoz açıklarında bulunan nam-ı diğer Eşşek Adası, ulusal basının ilgi odağı oldu.

Beykoz Riva Elmasburnu açıklarında bulunan masmavi sular ile çevrili ve görenleri kendisine hayran bırakan gizemli ada ulusal basının ilgi odağı oldu.

Varlığının çoğu İstanbullu tarafından bilinmeyen gizemli ada yani nam-ı diğer adıyla Eşşek Adası aynı zaman da balıkçı kuşların da uğrak noktası.

İNSAN YAŞAMINA AİT ÇOK AZ İZ VAR

Beykoz’un Karadeniz’e açılan kapısı olarak bilinen Elmasburnu açıklarında masmavi sular ile çevrilmiş olan Eşşek Adası'nda insan yaşamına ait çok az iz bulunuyor.

ISSIZ BİR KARA PARÇASI

Riva Eşek Adası olarak anılan ada, çoğu kişi tarafından hala bilinmiyor. Ağaç bulunmayan, otlak bir bitki örtüsü ile kaplı olan Eşşek Adası ıssız bir kara parçası haline gelmiş durumda. Adada, denizcilerin yönünü kaybetmemesi için bir de deniz feneri bulunuyor.

Turkuaz renkli sular üzerinde bulunan adanın genelinde de hâkim olan sessizlik ise görenleri mest ediyor. Dalgalarla ve mavi sularla baş başa olan ada drone ile havadan görüntülendi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.