Beykoz’un ilk Gençlik Merkezi’nde sona gelindi!

Beykoz’un ilk Gençlik Merkezi’nde sona gelindi!

Beykoz’da bakımlı sosyal alanları, kütüphaneleri, eğitim, kültür-sanat ve spor etkinlikleriyle gençlerin gözde mekânı olacak Soğuksu Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi’nin inşaatı hızla tamamlanıyor. 

Beykoz Belediyesi’nin ilçedeki gençlerin eğitim, kültür ve sosyal hayatları ile kişisel gelişimlerine nitelikli etkinliklere katkı sunmak amacıyla yapımına başladığı Soğuksu Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi’nin yapımında sona gelindi.     

Soğuksu Meydanı’nda gençlere hitap eden modern bir mekan olarak 5 katlı inşa edilen merkezde, 230 kişilik çok amaçlı salon, sesli ve sessiz kütüphane, kültür-sanat ve eğitim kursları için sınıflar, sergiler için fuaye alanı ve kafeterya yer alıyor.

Ayrıca mekânda kadınlar için fitness ve plates salonları da hazırlanıyor.

Ücretsiz Kurslar Gençleri Bekliyor 

Tiyatro, sinema gösterimleri, konferanslar, seminer ve söyleşilere ev sahipliği yapacak mekânda gençler, ücretsiz internet hizmeti ve kütüphaneleriyle bilgi çağının imkânlarına kolayca ulaşacak.

Mekânda gençler için farklı sanat dallarında hobi edinecekleri ücretsiz kurslar da açılacak.

Beykozlu gençlerin okul dışında vakit geçireceği alternatif bir mekan olan merkezin yaz sonunda tamamlanarak yeni kültür-sanat sezonu öncesinde hizmete açılması planlanıyor.

Merkeze, 19 Mart’ta vefat eden geçmiş dönem Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in ismi verildi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.