Beykoz’da kulüplere 449 bin TL nakdi yardım yapıldı!

Beykoz’da kulüplere 449 bin TL nakdi yardım yapıldı!

Beykoz Belediye Meclisi, 2021 yılının son toplantısını gerçekleştirdi. Kamuoyunu meşgul eden spor tesislerine ilişkin yaşanan tartışmalar gündeme geldi. 

Beykoz Belediye Meclisi’nin 2021 yılının son toplantısı Meclis 2. Başkanvekili İbrahim Özdemir başkanlığında yapıldı. Gündem konularına geçilmeden önce meclis üyelerine gündem dışı söz verildi.

İlk söz alan CHP Meclis Üyesi Gülay Demirel, “Zor bir yılı geride bırakıyoruz. Önümüzdeki yılın daha verimli daha sağlıklı olmasını diliyorum. Koronavirüs nedeniyle kaybettiğimiz tüm vatandaşlara Allahtan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum. Dileriz ki 2022 yılı başta ülkemiz olmak adına tüm dünyaya barış ve huzur getirir. Bir özel dileğim daha var, inşallah bu da gerçekleşir. Beykoz’a en kısa zamanda, önümüzdeki yılda, çocuk yuvası ve kreş kazandırma konusunda ilk adımlar atılmış olur.” diye konuştu.

"TÜM TAKIMLARA 122 ARAÇ TAHSİSİ YAPILMIŞTIR"

AK Parti Meclis Üyesi Furkan Çeliker ise kamuoyunda ve Beykoz’un meclisinde de gündeme gelen spor tesisleri ile ilgili konuştu. Çeliker, “Beykoz Belediye Başkanı’mız spora ve sporcuya her daim katkı sağlayarak, Beykoz’u bir spor kenti haline getirmiştir. Kano’dan okçuluğa 14 branşta sporcular yetiştirilmiştir. Beykoz Belediyesi olarak 2019- 2020 sezonunda mücadele eden tüm takımlarımıza müsabakalar için 122 araç tahsisi yapılmıştır. Şu anda devam eden 2021-2022 sezonunda ise şimdiye kadar 29 araç tahsisi yapılmış olup desteklerimiz bu haftadan itibaren de devam edecektir.” dedi.

"2020 YILINDA KULÜPLERE 449 BİN TL NAKDİ YARDIM"

Çeliker sözlerine şöyle devam etti: 

"Beykoz Belediyesi olarak pandemi dönemi olmasına rağmen 04.08.2020 tarihinde 22 kulübümüze 449 bin TL tutarında nakdi yardım yapılmıştır. Sadece pandemi döneminde sahaların ve liglerin kapalı olmasından dolayı, tamamen pandemi koşullarından maddi yardım yapılmamıştır. Özellikle belirtmemiz gerekir ki Beykoz Belediyesi her sene ligi tamamlamış olan ve alt yapılarını kuran bütün spor kulüplerine maddi yardım yapmaktadır.” diye söyledi.

FATURALAR BELEDİYE'NİN ABONELİĞİNDE

Furkan Çeliker, Beykoz Belediyesi bünyesinde bulunan Yenimahalle, Akbaba, Dereseki, Kaynarca, Soğuksu, Paşamandıra, Cumhuriyetköy, Mahmutşefketpaşa, Öğümce ve İshaklı'da bulunan halı sahalarının elektrik ve su aboneliklerinin de belediyenin üzerinde olduğunu aktardı.

BAKIM VE ONARIM DESTEĞİ

Kulüplere bakım ve onarım desteğine ilişkin konuşan Çeliker, "Rüzgarlıbahçe, Paşabahçe ve Kavacık ile başlayan bakım ve onarım işleri yine Gümüşsuyu, Poyrazköy, Çavuşbaşı, Ortaçeşme Spor Kulüpleri ile devam edecek olup gençlerimizin kullandığı Akbaba ve Dereseki basket sahasına bakımı ve tadilatı yapılacaktır." dedi. 

KULÜPLERE MALZEME DESTEĞİ

Beykoz, Cumhuriyetköy, Örnekköy, Gümüşsuyu, Kaynarca, Soğuksu, Paşamandıra, Rüzgarlıbahçe, Yenimahalle'sindeki kulüplere futbol topu ve antrenman yeleği gibi malzemeleri yardımlarda bulunulduğunu ve ilçedeki tek Kadın Futbol Takımı olan Rüzgarlıbahçe Kadın Futbol Takımı'nın tamamına da eşofman desteği sağlandığı söylendi.

BİNLERCE SPORCU YETİŞTİRİLDİ

Ayrıca, 2021 yılında Yaz Spor Eğitimleri kapsamında 6- 14 yaş grubu toplam 2 bin 100 gence 12 branşta eğitim verildiği ve aileleriyle birlikte Beykoz Stadı'nda görkemli bir kapanış töreni yapıldığını aktaran Çeliker "Ali Bahadır Mesire Alanı Mete Gazoz Okçuluk tesislerinde 6 bin vatandaşımıza ok atma eğitimi verilerek etkinliği yapıldı. Beykoz Belediyesi Su Sporları Merkezi’nde hafta sonları 4 bin yetişkin Beykozlu vatandaşımıza kano eğitimi verilerek boğazda kano keyfi yaşattık." dedi.

"DESTEĞİMİZ HER DAİM DEVAM EDECEK"

Furkan Çeliker sözlerini, "Beykoz Belediyesi olarak kulüplerden gelen talep ve isteklerini şimdiye kadar kırmadığımızı bundan sonra da önceliğimiz alt yapılar olmak kaydıyla tüm kulüplerimize, spora ve sporculara olan desteğimiz her daim devam edeceğini belirtmek isteriz." diyerek sonlandırdı. 

2021 yılının son toplantısı, meclis üyelerinin toplu fotoğraf çekilmesi ile sonra erdi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.