Beykoz’un özel çocukları kıyasıya rekabet etti

Beykoz’un özel çocukları kıyasıya rekabet etti

Beykoz Belediyesi, İlçe Spor Müdürlüğü ve Marmara Üniversitesi ve işbirliğiyle özel çocukları sporla buluşturmak ve toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen yarışmaya ilçe içi ve dışından otizmli, down sendromlu ve zihinsel engelli çocuklar katıldı.

Marmara Üniversitesi Spor Akademisi bahçesinde “Yıldız-Erkekler” “Yıldız-Kızlar” ve  “Genç Erkekler” ve “Genç Kızlar” kategorilerinde bireysel ve takım halinde gerçekleşen müsabakalarda koşu, gülle atma ve uzun atlama branşlarında kıyasıya rekabet yaşandı.

Aileler ve ilçe sakinleri de “Özel Çocuklar Umuda Koşuyor”, “Koşuyoruz Engelleri Aşıyoruz” sloganlarıyla duyuruları ve tanıtımı yapılan etkinliğe katılarak öğrencilerin heyecanını paylaştı, alkış ve sloganlarıyla sporculara destek verdi.

Birincilik madalyası ve kupa için kıyasıya yarışan çocuklar azimleri kadar centilmence mücadeleleriyle takdir topladı.

Yarışmada rekabet eden sporcular arasında 2018 Down Sendromlular Uzun Atlama Dünya 3. sü Merve Uzun da yer aldı.

Özel sporcular atletizm yarışmasında ilk dört dereceye giren sporculara madalya, okul ve kulüplere de kupa takdim edildi.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.