Beykoz’un sporcu gençlerine sahip çıkılıyor!

Beykoz’un sporcu gençlerine sahip çıkılıyor!

Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Taekwondo Takım sporcuları, sıkı bir kamp programıyla 9. Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvası ve WT Başkanlık Kupasına hazırlanıyor.

Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Taekwondo Takım sporcuları ve Baş Antrenör Osman Günaçtı, 7-13 Şubat 2022 tarihlerinde Antalya’da düzenlenecek 9. Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvasına hazırlanıyor.

Alibahadır Mesire Alanı Okçular Vakfı Mete Gazoz Tesisleri’nde sıkı kamp programında antrenmanlarını sürdüren gençler, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ile denk geldi.

Başkan Murat Aydın, Taekwondo Takımı Baş Antrenörü Osman Günaçtı’dan çalışmalara dair bilgiler aldı.

Osman Günaçtı, 7-13 Şubat 2022 tarihlerinde Antalya’da düzenlenecek Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvası için kampa girdiklerini ve 20-22 Şubat 2022 tarihleri arasında Arnavutluk’un Durres kentinde gerçekleştirilecek olan WT Başkanlık Kupasına hazırlandıklarını söyledi.

Sporcularla birlikte 2022 planlarını anlatan Günaçtı, “5 günlük kamptan sonra Pazar günü Antalya’ya yola çıkacağız. 4 sporcu 3 antrenörle beraber bu çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 2 tane milli sporcu ve 2 tane 2022’de ilk defa girenler, ileriye yönelik hazırladığımız.” dedi.

“AVRUPA ŞAMPİYONASINA KOTA ALMAYI PLANLIYORUZ”

Geçen senenin Avrupa Başkanlık Kupa birincisi, Türkiye birincisi ve ikincisiyle birlikte kampta olduklarını belirten Günaçtı, “Edindiğimiz tecrübelerimize göre, 2022 Turkish Açık Turnuvasındaki durumumuzu gördükten sonra Arnavutluk’a gidecek kişiyi seçip, Arnavutluk’taki Başkanlık Kupası, Avrupa Ümitler Şampiyonası Gençler Olimpiyat seçmelerine kota veren bir şampiyonaya gidiyoruz. Orada Rusya, Almanya, İspanya gibi ülkelerden backgroundu yüksek sporcular var. Onların arasından sıyrılıp ilk ikiye girip Avrupa Şampiyonasına kota almayı planlıyoruz.” dedi.

“DÜNYA ŞAMPİYONASINA KATILMAYI PLANLIYORUZ”

Günaçtı, “Daha sonra hedefimiz Nisan-Mayıs ayında yapılacak Türkiye Gençler Şampiyonasına katılmak. Orada birinci ya da ikinci olup Dünya Şampiyonasına katılma planlarını yapıyoruz. Bize verilen bu desteklerden dolayı Belediye Başkanı Murat aydın ve Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam’a teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

“BRANŞLARIMIZI ARTTIRACAĞIZ”

Gençlere sağlık ve sıhhat dileyen Murat Aydın, “Yolunuz, bahtınız açık olsun. Rabbim sizlere güzellikler yaşatsın. Bu başarılarınızla, sizler sayesinde ülkemize de güzellikler yaşatsın.” diyerek Beykoz Belediye Spor olarak 12 farklı branşın olduğunu ve bu branşların sayısını daha da arttıracaklarını söyledi.  

Konuşmaların ardından, Başkan Murat Aydın, sporcular ve Osman Günaçtı gardını alarak gösterim pozu verdi.

 

 

 

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.