Beykoz’un tarihi Paşabahçe Vapuru havuza alındı

Beykoz’un tarihi Paşabahçe Vapuru havuza alındı

Beykoz’un 68 yaşındaki tarihi Paşabahçe Vapuru’nun yeniden yolcularıyla buluşması için restorasyon ve tamir süreçleri başlatıldı. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Hatları Genel Müdürlüğü, bünyesinde bulunan vapurları “Special Survey” denilen kapsamlı yenilenmeden geçiriyor. Beykoz’un tarihi Paşabahçe Vapuru’nun da yeniden yolcularıyla buluşması için restorasyon ve tamir süreçleri başlatıldı.

Tarihi Paşabahçe Vapurun bir yıl içinde tamamlanarak, filoya katılması hedefleniyor. Beykoz sahilinden tersaneye çekilerek kurtarılan Paşabahçe, tersanede havuza alındı. Restorasyonu için oluşturulan danışma kurulunun da yerinde gördüğü vapurun, yeniden deniz ve yolcularıyla buluşması için çalışmalar hızlandı. Paşabahçe’nin restorasyonu için ayrıca teknik kurul da oluşturuldu.

Şehir Hatları’nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi. “Çürümekten kurtararak Haliç Tersanemize çektiğimiz, efsane vapurumuz Paşabahçe’yi havuza aldık. Danışma Kurulu üyelerimiz de bugün, 68 yaşındaki gemiyi gezdi ve inceledi. Paşabahçe’yi, Boğazla ve onu çok özleyen yolcularıyla buluşturmaya bir adım daha yaklaştık.”

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.