Beykoz Vefa İletişim Merkezi devreye girdi! Evde Kal Beykoz!

Beykoz Vefa İletişim Merkezi devreye girdi! Evde Kal Beykoz!

Beykoz’da ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş üstü vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere 'Vefa İletişim Merkezi' uygulamasını devreye sokuldu.

Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi tarafından tek başına yaşayan, ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan; 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere 'Vefa İletişim Merkezi' uygulamasını devreye sokuldu.

Türkiye'de koronavirüs vakalarının artmasının ardından birçok önlem hayata geçirildi. 65 yaş üstü kişilerin ihtiyaçlarının karşılanması için önemli bir projeye imza atıldı. Yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından 65 yaş üstü kişilerin dışarı çıkmaları sınırlandırıldı.

Bu kapsamda Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi, 65 yaş üstü kişilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere yeni bir hizmeti hayata geçirdi. Yaşlılar ihtiyaçlarını artık bir telefonla temin edebilecekler.

Vefa Sosyal Destek Grubu ve Vefa İletişim Merkezi kuruldu

Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi'nden yapılan açıklama şu şekilde: Özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere ilçemizde Vefa Sosyal Destek Grubu ve Vefa İletişim Merkezi kuruldu.

Vefa İletişim Merkezi'ne GSM hatları üzerinden ve WhatsApp yoluyla ulaşılabilecek.

YORUMLAR...