Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz Vergi Dairesi Müdürü güven tazeledi

Beykoz Vergi Dairesi Müdürlüğü görevini de yürüten GİMDER Genel Başkanı Ali Mendilli'nin önerdiği liste oybirliği ile yönetime seçildi.

Gelir İdaresi Müdür ve Müdür Yardımcıları Derneği (GİMDER) genel kurulu İstanbul'da gerçekleşti. Beykoz…

Beykoz Vergi Dairesi Müdürlüğü görevini de yürüten GİMDER Genel Başkanı Ali Mendilli’nin önerdiği liste oybirliği ile yönetime seçildi.

Gelir İdaresi Müdür ve Müdür Yardımcıları Derneği (GİMDER) genel kurulu İstanbul’da gerçekleşti. Beykoz Vergi Dairesi Müdürü ve GİMDER Genel Başkanı Ali Mendilli’nin önerdiği liste oybirliği ile yönetime seçildi.

Son olarak şehit yakınlarının vergi borçlarının silinmesi için milletvekillerine mektup göndererek gündeme gelen Türkiye genelinde görev yapan vergi dairesi müdür ve müdür yardımcılarının üyesi olduğu Gelir İdaresi Müdür ve Müdür Yardımcıları Derneği’nin (GİMDER) 16. Olağan Genel Kurulu İstanbul’da gerçekleştirildi. Kongre sonucunda Beykoz Vergi Dairesi Müdürlüğü görevini de yürüten GİMDER Genel Başkanı Ali Mendilli’nin önerdiği liste oybirliği ile yönetime seçildi.

Genel kurul sırasında yapılan konuşmalarda işin mutfağı olan vergi dairesi merkezli bir gelir idaresi yapısı oluşmadıkça gelir idaresinde etkinliğin sağlanamayacağı ifade edilerek, gelir idaresi yöneticilerine Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen IPA Projesi kapsamında uygulanmasına başlanan Kayıt Dışı Ekonomiyle Mücadele ve Gelir İdaresi’nde İdari Kapasitenin Artırılması Teknik Yardım Projesi’nin vergi dairelerindeki idari yapılanma sorunlarının ön plana alarak taşra teşkilatlarında yürütülmesi gerektiği çağrısında bulunuldu.

40 bin kişilik vergi idaresinin yoğun bir af sürecinde daha çalışmaya başlayacağı bugünlerde Türkiye bütçesinin en önemli gelir kalemi olan vergiyi toplayan çalışanların özlük haklarının ise OECD ülke vergi idarelerinin çok gerisinde kaldığı ifade edildi. Daha özerk ve güçlü bir gelir idaresi çalışmalarının ise dernekçe destekleneceği vurgulanarak, verginin toplumun her kesiminden adil bir şekilde alınmasının önemine vurgu yapıldı.

Yapılan kongre sonrası yapılan iftar yemeğine ise Türkiye’nin farklı illerinden gelen vergi dairesi yöneticileri başta olmak üzere farklı unvanlarda bulunan gelir idaresi çalışanlarının oluşturduğu dernek yöneticileri katıldı. Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, Büyük Mükellefler Vergi Dairesi Başkanı Bülent Sarıgül, TÜRMOB Yönetim Kurulu üyesi Hayri Öztürk, İstanbul Meslekte Birlik Platformu Başkanı Abdülaziz Ural, Büro-Memursen İstanbul Şube Başkanı Mansur Çifcibaşı, Yüksek Ticaret ve Marmara İİBF Mezunları Dernek Başkanı Hikmet Kabuk davetliler arasında yer aldı. Açılan iftar sonrası Vergi Dairesi Müdür Yardımcısı Udi Sanatçı Özcan Ülkü’nün parçaları eşliğinde devam eden iftar yemeğinde vergi dairesi yöneticileri birbirleriyle hasret giderdi.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.