Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz yağmura teslim… FOTO GALERİ

Beykoz başta olmak üzere İstanbul'un birçok yeri su altında kaldı.  Aniden bastıran yağmur su baskınlarını da beraberinde getirdi. 

İstanbul'da dün gece geç saatlerde başlayan ve sabah saatlerinde etkisini arttıran yağış sonrası…

Beykoz başta olmak üzere İstanbul’un birçok yeri su altında kaldı.  Aniden bastıran yağmur su baskınlarını da beraberinde getirdi. 

İstanbul’da dün gece geç saatlerde başlayan ve sabah saatlerinde etkisini arttıran yağış sonrası başta Beykoz olmak üzere kentin bir çok yeri sular altında kaldı. Aniden bastıran yağmur su baskınlarını da beraberinde getirdi. 

İstanbul’da aralıklarla dün gece başlayan, sabah 08.00 sıralarında ise  şiddetli bir şekilde yağmaya başlayan yağmur, Beykoz başta olmak üzere İstanbul’da sel baskınlarına ve trafiğin kitlenmesine neden oldu. Anayollarda biriken sular trafiğin sıkışmasına neden olurken, toplu taşımada da adeta durdu vatandaşlar duraklara sığındı. Yağmurun etkili olması ile birlikte İstanbul Valiliği ise yazılı bir açıklama yaptı.

İSTANBUL VALİLİĞİ’NDEN UYARI

İstanbul Valiliği tarafından Twitter üzerinden vatandaşlara duyuru yaptığı açıklamada şöyle denildi: ‘Bugün ilimiz yoğun yağış aldığından ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için zorunlu olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkılmaması rica olunur.’

AKOM’DAN UYARI: SEL RİSKİ VAR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) İstanbulluları sel riskine karşı uyardı. AKOM’un hesabından atılan tweette ”İstanbul bugün sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. SEL RİSKİ ve FIRTINAYA DİKKAT! Yağmur ile birlikte hava serinliyor.” denildi.

BELEDİYEDEN AÇIKLAMA: 65 KİLOGRAM YAĞIŞ DÜŞTÜ

Belediyeden yapılan açıklamada  son meteorolojik verilere göre metrekareye 65 kilogram yağış düştüğü ve yağışla beraber saatte rüzgarın hızı 70-80 km-s kadar çıktığı belirtirken şunlara değinildi; ‘İstanbul’da sabah 07.00 sıralarında başlayan yağış şehri etkisi altına aldı. Son meteorolojik verilere göre metrekareye 65 kilogram yağış düştü. Yağışla beraber saatte rüzgarın hızı 70-80 km-s kadar çıktı. 

İBB ve Beykoz Belediyesi ekipleri alarma geçti. İtfaiye  Yol Bakım Onarım Daire Başkanlığı, İSKİ, İstaç ekipleri su baskını olan bölgelerde çalışmalarını sürdürüyor.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.