Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz YEDAM’da bağımlı bireylere ücretsiz destek

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Beykoz Şubesi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle basın mensupları ile bir araya gelerek “Yeşilay Elçileri” projesini tanıttı.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Beykoz Şubesi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle basın mensupları ile bir araya gelerek “Yeşilay Elçileri” projesini tanıttı. 

galeri isbeykoz yedam da bagimli bireylere ucretsiz destek 4317

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Beykoz Şubesi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi. Yeşilay Beykoz Şube Başkanı Dr. Mahmut Talha Uçar, “Yeşilay Elçileri” projesini basına tanıttı.

Toplantıya yerel basın mensupları ve herhangi bir bağımlılığı olmayan mahalle muhtarları katıldı. Katılımcılara bağımlılıklarla mücadele alanında yürütülen faaliyetler anlatılarak proje hakkında bilgiler verdi.

galeri isbeykoz yedam da bagimli bireylere ucretsiz destek 5458

Açılış konuşmasını yapan Yeşilay Cemiyeti Beykoz Şube Başkanı Dr. Mahmut Talha Uçar, “Yeşilay Elçileri” projesiyle bağımlılıkla mücadele faaliyetinin sahada yaygınlaştırılmasını hedeflediğini belirtti.

“GÜNDEMİMİZ UYUŞTURUCU VE MADDE BAĞIMLILIĞI”

Dr. Mahmut Talha Uçar, sağlıklı bilgi kaynağının basın ve muhtarlar olduğunu söyleyerek, “Bu tür bir sorunla karşılaşıldığında sizin varlığınız olmazsa olmaz. Biz Yeşilay olarak 5 bağımlılıkla mücadelemizi sürdürüyoruz. Şuanda gündemimizde olan şey evlatlarımızı ve kardeşlerimizi korumak istediğimiz uyuşturucu ve uyarısı madde bağımlılığı. Diğer 4 bağımlılığımı ise alkol, tütün ürünleri, teknoloji ve kumar bağımlılığı.” dedi.

galeri isbeykoz yedam da bagimli bireylere ucretsiz destek 6497

BEYKOZ YEDAM’DAN 36 KİŞİYE DESTEK

“Yeşilay Elçileri” projesini anlatan Mahmut Talha Uçar, “Beykoz Merkez’de Yeşilay Danışmanlık Merkezi açtık. İlçemizde şuan 10 kardeşimiz madde bağımlılığı, 6 kişi alkol bağımlılığı, 6 kişi teknoloji bağımlılığı, 10 kişi tütün bağımlılığı, 4 kişi de kumar bağımlılığı desteği alıyor. Bu kişilere ücretsiz bir şekilde hizmet sunuyoruz. Amacımız gerçekten ihtiyacı olan kardeşlerimize ulaşabilmek.” diye konuştu.

Bu kapsamda, bağımlılıklar konusunda hassasiyeti yüksek, herhangi bir bağımlılık sahibi olmayan, bulunduğu mahallede gençler başta olmak üzere mahallede ikamet eden kişilerle iletişimi kuvvetli ve Sosyal sorumluluk düzeyi yüksek gönüllü kişiler “Yeşilay Elçisi” olabilecek.

ANNELER PROJEYE DÂHİL EDİLECEK

“Yeşilay Elçileri” projesini bu sene “Mahalle’nin Gönülleri” olarak yürüteceklerini belirten Yeşilay Beykoz Şube Başkanı Mahmut Talha Uçar, “Kişileri işin içerisinde katarak, bilgi birikimini arttıracağız. Kimi nereye yönlendireceğini bilmesi çok önemli. Burada anneleri de işin içine dâhil etmek istiyoruz. Annelerin de bir ulaşım ağır var. Birlikte etkileşim ağları çok güçlü. Ayrıca muhtarlarımızı da elçi yapmak istiyoruz.” dedi.

galeri isbeykoz yedam da bagimli bireylere ucretsiz destek 5521

UYUŞTURUCUYLA MÜCADELEDE EV EV GEZİLECEK

Dr. Mahmut Talha Uçar, bu konularda üniversite olarak sorumluluk almaya hazır olduklarını belirterek, “Yüksek Lisans ya da Doktora Tezi olarak Beykoz’da bir gayret göstereceğim. Bu 6 aylık bir sürede yapılacak. Ev ev gezip, insanlarla mahrem görüşmeler yapıp gizlilik esasına dayanıp uyuşturucu çalışması yapma hedefimiz var. Emniyet Müdürümüzden de verileri aldık.” dedi.

Program, muhtarlara ve yerel basın mensuplarına “Yeşilay Elçileri” hakkında bilgilendirici materyaller ve broşürler dağıtıldı.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.