Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz Yöre Buluşmaları’nda Alucra ve Tirebolu

Beykoz’da Anadolu’nun doğa ve kültür mirasını özel belgesellerle geleceğe aktaran, kardeşlik ve birlikteliğe sahne olan “Beykoz Yöre Buluşmaları”nda Giresun’un Alucra ve Tirebolu ilçelerinden köyler tanıtıldı.

Beykoz’da Anadolu’nun doğa ve kültür mirasını özel belgesellerle geleceğe aktaran, kardeşlik ve birlikteliğe sahne olan “Beykoz Yöre Buluşmaları”nda Giresun’un Alucra ve Tirebolu ilçelerinden köyler tanıtıldı.

galeri isbeykoz yore bulusmalari nda alucra ve tirebolu 9798

Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen yöre buluşmalarının 10.  gecesinde, Giresun’un Alucra İlçesi, Dereçiftlik Köyü ve Kabaktepe Köyü ile Tirebolu’nun Yukarıboğalı Altıparmak Mahallesi ve Yukarıboğalı Köyleri ağırlandı.   

Kavacık Yaşam Merkezi’nde gerçekleşen geceye, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykozlu Giresunlular Derneği Başkanı Hayrullah Usta, Alucra Vakfı Başkanı Süleyman Baba, meclis üyeleri, köy dernek başkanları ve Giresunlu vatandaşlar katıldı.  

galeri isbeykoz yore bulusmalari nda alucra ve tirebolu 3471

MEMLEKET HASRETİ DİNİYOR

Geceye katılanların memleket hasreti giderdiği buluşma hemşehrilerin kaynaştığı, dostluk ve anıların yâd edildiği kokteylle başladı. 

Kokteylde hemşehrileriyle bir araya gelen Başkan Murat Aydın misafirleriyle ata topraklarına dair sohbet etti. 

Beykozlu Giresunluların sohbetine yöreye özgü davul zurna ve horonun coşkusu da eşlik etti. 

galeri isbeykoz yore bulusmalari nda alucra ve tirebolu 3413

Ardından, “Beykoz’un Renkleri Belgesel” inden Alucra İlçesi, Dereçiftlik Köyü ve Kabaktepe Köyü ile Tirebolu’nun Yukarıboğalı Altıparmak Mahallesi ve Yukarıboğalı Köyleri’nden özet bölümler gösterildi.   

“ÜLKENİN GELECEĞİNE NOT DÜŞÜYORUZ”

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın gecede yaptığı konuşmada yöre buluşmalarında sergilenen birlik ve beraberlik tablosunun sadece Giresunluların değil, tüm ülkenin bir arada olduğunu gösterdiğini ve çekilen belgesellerle geleceğe not düşüldüğünü belirterek programlara iştirak eden tüm yöre ve köy derneklerine teşekkür etti.  

galeri isbeykoz yore bulusmalari nda alucra ve tirebolu 4817

Beykozlu Giresunlular Derneği Başkanı Hayrullah Usta ise yöre buluşmalarıyla hemşehrilerin bir araya gelme ve kaynaşma fırsatı bulduğunu belirterek Başkan Murat Aydın ve emeği geçenlere teşekkür etti. 

Beykoz’un Renkleri Belgeseli kurumun youtube.com/BeykozBelTr adresi ile Başkan Murat Aydın’ın youtube.com/murataydin34 hesabından izlenebiliyor.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı