Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz Yöre Dernekleri Birliği, yerel basınla buluştu

Beykoz Yöre Dernekleri Birliği, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle yerel basını ile bir araya geldi.

Beykoz Yöre Dernekleri Birliği, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle Beykoz yerel basını ile kahvaltıda…

Beykoz Yöre Dernekleri Birliği, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle yerel basını ile bir araya geldi.

Beykoz Yöre Dernekleri Birliği, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle Beykoz yerel basını ile kahvaltıda bir araya geldi.

Beytaş Teras Tesisleri’nde düzenlediği kahvaltıya yerel basın mensuplarının yanı sıra; Beykoz Yöre Dernekleri Birliği Dönem Başkanı ve Samsunlular Dernek Başkanı Fatih Yılmaz, Dönem Başkan Yardımcısı ve KAİ Dernek Başkanı Metin Yıldız, Dönem Sekreteri ve Bayburtlular Dernek Başkanı Metin Torun, Doğu Karadenizliler Dernek Başkanı Emin Yavuz, Tokatlılar Dernek Başkanı Emin Şahin, Batumlular Dernek Başkanı Ali Kemal Kılıç, Artvinliler Dernek Başkanı Mehmet Uzun, Ordulular Dernek Başkanı Özkan Ayduğan, Çankırılılar Dernek Başkanı Bilal Karabacak, Kastamonular Dernek Başkanı Süleyman Kılıç, Sinoplular Dernek Başkanı Adnan Çeliker, Giresunlular Dernek Başkanı Fuat Kuş, Sivaslılar Dernek Başkanı Özer Güneş ve Rizeliler Dernek Başkanı Haydar Çelik katıldı.

Samimi bir sohbet havasında geçen buluşmanın açılış konuşmasını gerçekleştiren Yöre Dernekleri Birliği Dönem Başkanı Fatih Yılmaz, öncelikle basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. Basın mensuplarını Beykoz’un nabzı olarak yorumlayan Yılmaz, dernekler birliğinin işleyişi hakkında da bilgi paylaştı. Dernekler Birliği’nin 8.dönemini yaşadığını belirten Yılmaz: “Dernekler Birliği çayır festivallerinin başladığı dönemde yöre derneklerinin birlikte hareket etmesi amacıyla kuruldu. Geçen 8 yıl için de kesintisiz her ay bir araya gelmeyi başaran dernekler güçlenerek bugünlere kadar geldi. Dernekleri Birliği, resmi bir birlik değil ama gayri resmi de olsa bir tüzüğümüz var. Çalışmalarımız bu tüzük çerçevesinde yürütülüyor. En güzel örneği de Beykoz’da bir yörenin çift derneği olmasının önüne geçildi. Beykoz’da bir yörenin iki dernek açmaması insanların bölünmemesi adına ciddi bir adımdı.” dedi.

Her yöre derneği kendi içinde çeşitli kültürel etkinlikler yaptığı için Dernekler Birliği olarak etkinlik yapmadıklarını ifade eden Yılmaz “Beykoz’un önemli sorunlarında her zaman birlik içinde hareket ediyoruz. En güzel örneği de 2B fiyatlarının tavan yaptığı dönemlerde binlerce kişinin katılımı ile gemilerle Eminönü’n de bulunan Milli Emlak’a yapmış olduğumuz çıkarma, 2B fiyatlarının düşmesi için en büyük etkenlerden biri oldu.”dedi.  Fatih Yılmaz sözlerinin sonunda “Bizler yörecilik yapmaktan öte üst kimliğimiz Beykozlu olmaktır. Bizler kültürümüzün unutulmaması için çalışırken aynı zamanda da Beykoz için çalışıyoruz. Önceliğimiz her zaman Beykoz’dur” şeklinde konuştu.

Kars-Ardağan- Iğdır Dernek Başkanı Metin Yıldız: Yöre Dernekleri Birliği Dönem Başkan Yardımcısıyım. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nüz kutlu olsun

Bayburtlar Dernek Başkanı Metin Torun: Yöre Dernekleri Dönem sekreteriyim. Bende bu güzel Pazar sabahında davetimize icabet ettiğiniz için değerli basın mensuplarına teşekkür ediyorum ve bu günlerini tebrik ediyorum.

Doğu Karadenizliler Dernek Başkanı Emin Yavuz:. Ulusal ve Yerel olarak ayrılan basın içinde yerel basının değeri benim gözümde ulusal’dan çok daha değerlidir. Çünkü faaliyetlerimizin Beykoz halkına duyurulmasını sağlıyorlar. Gazete ayırt etmeksizin yerel basına destek olmaya çalışıyorum ama Yöre Dernekleri Birliği olarak da yerel basına katkı sağlamalıyız.

Tokatlılar Dernek Başkanı Ömer Şahin; Kahvaltımıza katıldığınız için teşekkür ediyorum ve 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü kutluyorum.

Batumlular Dernek Başkanı Ali Kemal Kılıç: Yerel basın mensupları, sizler yöre derneklerinin gözü kulağı oluyorsunuz. Sizlere ayrıca teşekkür ediyorum

Çankırılılar Dernek Başkanı Bilal Karabacak: Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü kutluyorum.

Kastamonulular Dernek Başkanı Süleyman Çalık: Faaliyetlerimizi Beykoz halkına duyurulmasına katkı sağlayan basınımızın bu günü kutlu olsun.

Artvinliler Dernek Başkanı Mehmet Uzun: Bizler kültürümüzün unutulmaması için çalışıyoruz. Her zaman basınımızın yanında olacağız.

Giresunlular Dernek Başkanı Fuat Kuş: Bende bir basın mensubu olarak sorunları iyi bilen birisiyim. Yerel basının kıymeti çok büyüktür.

Ordulular Dernek Başkanı Özkan Ayduğan: Dernek faaliyetlerini gazetelerinizde paylaştığınız için sizlere teşekkür ediyoruz.

Sivaslılar Dernek Başkanı Özer Güneş: Bu özel günde başta görev şehitlerine rahmet diliyorum.

Rizeliler Dernek Başkanı Haydar Çelik: Yöre dernekleri olarak kültürümüze zenginlik katmaya çalışıyoruz

Sinoplular Dernek Başkanı Adnan Çeliker: Yerel basının emeği çok büyüktür. Gününüz kutlu olsun.

Dernek başkanlarının görüşlerinin ardından basın mensuplarının soru ve sorunlarının dinlendiği kahvaltılı toplantınıda basın mensuplarına çiçek takdim edildi.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı