Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz'da 23 Nisan büyük bir sevinçle kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Beykoz'da da büyük bir sevinçle kutlandı.

Sabah saatlerinde 15 Temmuz Şehitler Meydanı'nda yapılan Atatürk Anıtı'na çelenk koyma törenin ardından, Halide…

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Beykoz’da da büyük bir sevinçle kutlandı.

Sabah saatlerinde 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda yapılan Atatürk Anıtı’na çelenk koyma törenin ardından, Halide Edip Adıvar İlkokulu Müdürü Mehmet Özdemir ve öğrenciler, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette, Nisa Naz Kılıç temsili olarak Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in koltuğuna oturdu, arkadaşlarına direktifler verdi. Başkan Yücel Çelikbilek, bir süre sohbet ettiği konuklarını hediye vererek uğurladı.

Recep Şahin Köktürk Spor Salonu‘nda düzenlenen bu yıl 97. si yapılan 23 Nisan etkinliklerinde ilçedeki ilköğretim okullarının hazırladıkları yedi bölgeden halk oyunlarıyla kardeşlik vurgusu yapıldı.

Kendileri için hazırlanan kutlama ve eğlencelere katılan çocuklar 23 Nisan Bayramı’nı aileleriyle birlikte doyasıya yaşadı.

Kutlamaları Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Başkan Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcıları Salim Öztürk, Muharrem Kaşıtoğlu, Tacettin Aksu,  Yakup Özbek, Deniz Kıdemli Albay M. Emin Oturmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, İlçe Spor Müdürü Bülent Küçük, Belediye Meclis üyeleri, STK temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve ilçe sakinleri izledi.

Bu yıl ilçede 10.  Uluslararası Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi Çocuk Festivali’ne Kosova’nın Prizren, Kıbrıs’ın İskele ve Bosna-Hersek’in Srebrenica şehirlerinden çocuk misafirler de gösterini sundu. İlçedeki öğrencilerin hazırladıkları rengarenk gösteri ve yarışmalarla kutlama alanı şölene döndü.

Tören öncesinde Kaymakam Ahmet Katırcı, Başkan Yücel Çelikbilek ve Deniz Kıdemli Albay M. Emin Oturmaz tarafından, ilköğretim okulları arasında yıl içinde yapılan “Gelecek Bizim” konulu resim, kompozisyon ve şiir yarışmalarında ödül kazanan öğrencilere ödülleri verildi.

Kazım Bozbay: “Bizlere her zaman dalgalanacak bir bayrak bıraktılar”

‘Dünyayı Çocuklara Verelim’ şiiriyle çocuklara seslenen Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay: “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünya çocuklarına hediye edildi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk  ve silah arkadaşlarını minnet ve rahmetle anıyoruz. Unutmayalım onların yaptıkları kahramanlıklar, her Türk evladına gurur veriyor. TBMM’nin açılışının 97. yılında bu heyecanı ve coşkuyu paylaşmak için Prizren, İskele ve Srebrenica’dan gelen sevgili öğretmen ve çocuklara Türkiye Cumhuriyeti adına hoş geldiniz diyorum. Kurtuluş Savaşı’nda Türk insanının ortak düşüncesinin, ortak ürünü olan demokratik ve çağdaş Türk Devleti’nin temelleri burada atıldı. Bizlere onurlu ve gururlu ve her zaman dalgalanacak bir bayrak bıraktılar. Sizler araştıran, düşünen ve ahlak sahibi kişiler olmalısınız. Bir ve birlikte büyük, güçlü  ve kalkınan bir ülke için elele vermeliyiz

Konuşma ve ödüllerin verilmesinin ardından Prizren, İskele ve Srebrenica şehirlerinden gelen misafir öğrenciler, Suriyeli öğrenciler ve ilçedeki ilköğretim öğrencilerinin hazırladıkları dans performansları ve gösteriler sergilendi.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.