Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz’da bir ilk! Ankara’ya önemli atamalar

Beykoz Belediye’sinde çalışan müfettiş Buket Toygan ve Ramazan Kıyak, belediye bünyesinde bir ilke imza attı. 2021 yılı Şubat ayında göreve başlayan Buket Toygan Sayıştay Başkanlığı’na, Ramazan Kıyak ise İçişleri Bakanlı

Beykoz Belediye’sinde çalışan müfettiş Buket Toygan ve Ramazan Kıyak, belediye bünyesinde bir ilke imza attı. 2021 yılı Şubat ayında göreve başlayan Buket Toygan Sayıştay Başkanlığı’na, Ramazan Kıyak ise İçişleri Bakanlığı’nda göreve başladı. 

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın görevi devraldığında, belediyede müfettiş bulunmamasından dolayı bir ilki gerçekleştirerek Teftiş Kurulu Müdürlüğü’ne denetim mesleği kökenli bir yönetici atamıştı.

Ardından, belediye bünyesinde müfettiş istihdam edebilmek için 2020 Ağustos ayında Cumhurbaşkanlığı’ndan gerekli izinler alınarak, dört adet müfettiş kadrosu için giriş sınavı açılmasını sağlandı.

Sınava, Türkiye’nin en başarılı üniversitelerinin Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisadi ve İdari Bilimler fakültelerinden mezun olan bine yakın kişi KPSS (A) grubu puanlarıyla başvuru yapan en yüksek puanlı kişiler yazılı sınava tabi tutuldu.

Sözlü sınavda, bilgi ve muhakeme düzeyi, temsil kabiliyeti ve liyakati, genel yetenek ve kültür seviyesi müfettişlik mesleği için yeterli olduğu değerlendirilen adaylardan Buket Toygan, Hakan Arslan, Ramazan Kıyak ve Akın Yılmaz, Beykoz Belediyesi’nde müfettiş kadrolarına atanarak görevlerine başladı.

Beykoz Belediyesi’nde 2021 Şubat göreve başlayan iki müfettiş Buket Toygan ve Ramazan Kıyak ise belediye bünyesinde bir ilke imza atarak, Ankara’da önemli görevlendirmelere getirildiler.

BEYKOZ’DAN SAYIŞTAY’A

Sınavın en başarılı ismi olarak Beykoz Belediye Müfettişliğine atanan Buket Toygan, müfettişlik mesleğinin gerektirdiği eğitim faaliyetlerini sürdürürken, diğer yandan T.C. Sayıştay Başkanlığı’nın açmış olduğu denetçilik sınavına hazırlandı.

Yaklaşık 9 aydır Beykoz Belediyesi’nde çalışan Toygan, geçtiğimiz aylarda Sayıştay Başkanlığı’nda denetçiliğine atanarak belediyedeki görevinden ayrıldı.

Aslen Ordu’lu olan ve belediyeye atandığı dönemde ailesiyle birlikte ikamet eden Buket Toygan, Marmara Üniversitesi Maliye bölümü mezunudur.

MÜFETTİŞLİKTEN KAYMAKAMLIĞA

Beykoz Belediye Müfettişliğine atanan Ramazan Kıyak ise belediye içindeki denetim faaliyetleriyle mesleki gelişimini sürdürürken T.C İçişleri Bakanlığı tarafından açılan kaymakamlık sınavında başarılı olarak kadroya girme hakkı kazandı.

İlerleyen günlerde belediyeden ayrılıp İçişleri Bakanlığı’nda göreve başlaması beklenen Ramazan Kıyak, aslen Uşak’lıdır.

Kıyak, Nişantaşı Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde %100 burslu olarak okumuş ve dereceyle mezun olmuştur.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.