Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz’da çiftçiye 1 milyon fide desteği!

Beykoz Belediyesi ilçede tarımı kalkındırmak, ekonomiyi canlandırmak ve çiftçiye destek olmak amacıyla 1 milyon ücretsiz fide dağıtımına başladı.

Beykoz Belediyesi ilçede tarımı kalkındırmak, ekonomiyi canlandırmak ve çiftçiye destek olmak amacıyla 1 milyon ücretsiz fide dağıtımına başladı.  

galeri isbeykoz da ciftciye 1 milyon fide destegi 4418

Beykoz’da kent tarımı alanında son 3 yılda çiftçinin yüzünü güldüren çalışmalara imza atan Beykoz Belediyesi’nin geçen hafta düzenlediği “Kent Tarımı Toplu Açılış Töreni”yle görücüye çıkan projelerinden biri olan “1 Milyon Fide Desteği” üreticiye ulaşmaya başladı.

KAYITLI ÇİFTÇİLER YARARLANACAK

Yaz sezonu için domates, salatalık, biber, patlıcan, kabak, kavun ve karpuz olmak üzere 7 kalemde üretilen fideler Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS)’de kaydı bulunan çiftçilere  Beykoz Köy Pazarı’na dağıtıldı.  

galeri isbeykoz da ciftciye 1 milyon fide destegi 4227

1 Milyon Fide Desteği’nden, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS)’de kaydı bulunan çiftçiler, Ziraat Odası’nda kaydı bulunan çiftçilerle, kuruma dilekçeye başvuruda bulunan çiftçi ve vatandaşlar yararlanacak.

Fide dağıtımı belirlenen sırayla mahalle ve köy meydanlarında yapılacak.

galeri isbeykoz da ciftciye 1 milyon fide destegi 5903

MODERN ÜRETİM SERASI

İlçede tarıma can suyu olacak fideler, Beykoz Belediyesi’nin kent tarımı yatırımları arasında stratejik bir yere sahip olan “Tohum ve Fide Üretim Serası”nda yetiştiriliyor.  

Cumhuriyetköy’de 16 bin 40 m2’lik alanda modern yöntemlerle faaliyet gösteren seranın 2 bin 16 m2’lik alanında kapalı, 14 bin 24 m2’lik kısmında ise açık yetiştiricilik yapılıyor.   

galeri isbeykoz da ciftciye 1 milyon fide destegi 8324

Tarımsal üretim en büyük harcama kalemini oluşturan tohum ve fide maliyetini azaltmak amacıyla kurulan serayla kent tarımında verimin, çiftçinin ise kazancının artması bekleniyor.

GÜZLÜK DAĞITIMI DA YAPILACAK

Beykoz Belediyesi yaz sezonunun ardından güz sezonu için de mevsimlik fideler üreterek dağıtımını yapacak.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.