Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz’da dernekçilik yapacağız!

Beykozlu Giresunlular Derneği’nde yaşanan görev değişiminin ardından yerel basın ile tanışma ve istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Beykozlu Giresunlular Derneği’nde yaşanan görev değişiminin ardından yerel basın ile tanışma ve istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Beykoz’un adından sıkça bahsettiren önemli ve başarılı STK'larından olan Beykozlu Giresunlular Derneği’nde geçtiğimiz günlerde görev değişimi yaşandı. İki dönem başkanlık görevini yürüten Ali Bilir işlerinin yoğunluğundan dolayı görevi bırakırken, yönetim kurulu kararıyla başkanlığa Hayrullah Usta seçildi.

Dernek Başkanı Hayrullah Usta’nın ev sahipliğinde Karlıtepe Restoran’da gerçekleştirilen kahvaltılı tanışma ve istişare toplantısına yerel basın temsilcilerinin yanı sıra yönetim kurulu üyeleri Coşkun Türk, Şükrü Yavuz, Ali Kuğu ve M. Akif Kılıç ile Mavi Karadeniz TV Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Kuş katıldı.

Yapılan kahvaltının ardından basın mensuplarına bir açıklama yapan Beykozlu Giresunlular Dernek Başkanı Hayrullah Usta sözlerine Giresun’da yaşanan sel felaketine değinerek başladı. Bir daha bu gibi felaketlerin olmamasını temenni eden Usta; “Başta şehit olan askerlerimize ve sivil vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yakınlarına baş sağlığı dileriz. Umuyoruz ki devletimiz ve milletimiz bu yaraları tez zamanda sarar. “ dedi

İLK KONGREDE ADAY OLACAĞIM

Kongre sürecine de değinerek konuşmasını sürdüren Usta şunları söyledi; “Nisan ayında yapılacak olan olağan kongremiz pandemi sebebi ile ertelendi. Ali Bilir başkanımız işlerinin yoğunluğundan dolayı kongrede tekrar aday olmayacaktı. Ben de uzlaşısı sonucunda tek adaydım. Ancak bu süreç uzadıkça uzadı. Dolayısıyla görevi aksatmamak adına yönetim kurulu toplanarak kendi içerisinde beni başkan seçti. Asla siyasi bir ayrıştırma ya da fark gözetmeksizin tamamen STK ve Beykoz ruhu ile hareket ettim ve bundan sonra da etmeye devam edeceğim. Bundan sonra yapılacak olan ilk kongrede aday olacağımı belirtirim.

AMACIMIZ MİKRO MİLLİYETÇİLİK YAPMAK DEĞİL 

Beykoz’un en eski derneklerinden olan ve önüne ilk defa Beykoz ifadesini koyan dernek bizim derneğimiz olmuştur. Geçmişte yaptıkları ortadadır, birçok noktada Beykoz’a ciddi katkı sağlamıştır ve çözüm sunmuştur. Amacımız mikro milliyetçilik yapmak değil Beykoz’a katma değer üretecek olan ve fayda sağlayacak olan her oluşum içerisinde olmak, buraya fikir sunmak, çözüm sunmak, proje sunmaktır. Asla kimse ile kavga etmek gibi, yarışmak gibi bir niyetimiz yoktur. Bunun böyle bilinmesini arzu ederiz.

BEYKOZ’DA DERNEKÇİLİK YAPACAĞIZ 

Bundan sonraki süreçte Beykoz’da yine hemşerimizle birlikte ciddi projeler üretmeye ve etkinlikler yapmaya aynı şekilde devam edeceğiz. Heyecanımız var ve bu heyecanımızı sonuna kadar kullanacağız. Biz Beykozlu Giresunlular Derneği olarak nerede hangi hemşerimiz var ise onlarla birlikte el ele, kol kola Beykoz’da dernekçiliğimizi yapacağız.

FINDIK VE KİRAZ FESTİVALİ DÜZENLEYECEĞİZ

Bu yıl 31.ncisini düzenleyeceğimiz Beykoz Kaymak Donduran Yayla Şenlikleri’ni ve 18.incisini düzenleyeceğimiz İftar Çadırını Beykoz’da kuruyoruz. Her yıl dernek kurulduğundan beri Türkiye’de tek olan Afyon Karahisar İşcehisar’daki il şehitliğimize hemşerimizle birlikte ziyaret programları düzenliyoruz. Bunlar sürekli olarak yaptığımız etkinliklerimiz. Şimdi bunların yanında geleneksel hale getireceğimiz, Giresun fındığını tanıtma amacıyla Ekim aylarında Beykoz’da fındık festivali yapacağız. Kirazın anavatanı Giresundur. Derneğimizde her yıl Haziran ayında geleneksel olarak kiraz festivali düzenleyeceğiz. Beykoz’da yaşayan ve Giresun’a gitmeyen veya gidemeyen gençleri her yıl Giresun’a götürüp tarihi ve kültürel yerlerini gezdireceğiz. Derneğimizde pandemi sürecini atlattık sonra periyodik olarak çeşitli paneller ve etkinlikler düzenleyeceğiz.

Powered by Froala Editor

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı