Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz'da fırınların sayısı değil kalitesi artmalı

Beykozlu fırıncılar, Belediye Başkan Yardımcısı M. Hanefi Dilmaç'ın ev sahipliğinde bir araya geldi.

Beykozlu fırıncılar, istişare toplantısında biraraya geldi. Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı M. Hanefi Dilmaç'ın ev sahipliğinde Beytaş Sahil Te

Beykozlu fırıncılar, Belediye Başkan Yardımcısı M. Hanefi Dilmaç’ın ev sahipliğinde bir araya geldi.

Beykozlu fırıncılar, istişare toplantısında biraraya geldi. Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı M. Hanefi Dilmaç’ın ev sahipliğinde Beytaş Sahil Tesisleri’nde düzenlenen programa Beykoz Belediyesi Zabıta Müdürü Hüseyin Ata, Beykoz Fırıncılar Dernek Başkanı Recep Çelik ve Yönetim Kurulu üyeleriyle, fırıncı esnafı katıldı.

Fırıncılık sektörüyle ilgili yeni çıkan yasalar, bandrol, gramaj ve ekmeğin ambalaja girmesi konularının ele alındığı istişare toplantısında görüş ve öneriler masaya yatırılarak, konuya yönelik tüm faaliyetler, hedefler, gerçekleşen projeler, eksiklikler ve planlanan hedefler ayrıntılı bir şekilde ele alındı.

Hanefi Dilmaç: ”Fırınların sayısı değil kalitesi artmalı”

Toplantıda konuşan Başkan Yardımcısı Dilmaç, 2014 seçimlerinden sonra Belediye olarak gerçekleştirdikleri istişare toplantılarının ilkini fırıncılarla yaptıklarını belirterek, ”O toplantıda kötü şartlarda merdiven altı üretimi önlemek için Beykoz’da yeni fırın açılmamasına karar vermiştik. Yasa ve kalite artırımı adına fırınları çoğaltmadan mevcut durumlarını iyileştirmeliyiz. Bu güne dek yaptığımız denetimlerde aldığımız sonuçlar ve özellikle gramaj konusuna gösterilen hassasiyet olumlu ve sevindirici. Bizler Beykozlu esnafımızla sık sık biraraya geliyoruz. Esnafı ilgilendiren işlerde, onlara sorarak karar alıyor, çalışma sistemimizi o raporlara göre oluşturuyoruz. Toplantıların önemine, hayırlı sonuçlar doğurduğuna inanıyoruz. İlçe Tarım ve Zabıta Müdürlüğü olarak yaptığımız denetim ve işbirliği sürecek.” diye konuştu.

Beykoz Belediyesi olarak ihtiyaç sahibi ailelere destek verdiklerini belirten Başkan Yardımcısı Dilmaç, Belediye ve fırıncılar aracılığıyla 330 mağdur aileye 1000’e yakın ekmek dağıttıklarını ifade ederek fırıncılara uygulamayı teşvik edici çağrıda bulundu.

Programın sonunda Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç, fırıncı esnafından gelen öneri ve talepleri de dinledi. 

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı