Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz’da hayvanları ölen çiftçi İmamoğlu’na seslendi!

Beykoz Dereseki’de 30 yıldır hayvancılıkla uğraşan Süleyman Yeşilyurt (62), 9 tane küçükbaş hayvanın köpek saldırısına uğradığını belirterek, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na “Hemşerim, bu hay

Beykoz Dereseki’de 30 yıldır hayvancılıkla uğraşan Süleyman Yeşilyurt (62), 9 tane küçükbaş hayvanın köpek saldırısına uğradığını belirterek, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na “Hemşerim, bu hayvanlara neden sahip çıkmıyorsunuz? Allah rızası için bu hayvanları toplayın alın. Yeter artık, biz daha dayanamıyoruz.” diye seslendi. 

galeri isbeykoz da hayvanlari olen ciftci imamoglu na sesle 6884

Beykoz Dereseki Mahallesi’nde 30 yıldır küçükbaş hayvancılıkla uğraşan 62 yaşındaki Süleyman Yeşilyurt, son bir ay içerisinde 9 tane hayvanının başıboş köpeklerin saldırısı sonucu öldüğünü, yaralanan hayvanlarının ise tedavisinin ahırda sürdüğünü belirtti.

“BU KÖPEKLERİ TOPLAYIN NE OLUR”

Otlanmaları için ormana götürdüğü küçükbaş hayvanları artan saldırılar nedeniyle otlamaya çıkartmadığını söyleyen Süleyman Yeşilyurt, “Allah aşkına yetkilileri göreve davet ediyorum. Bu köpekleri buradan toplayın ne olur. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ekrem İmamoğlu, hemşerim, bu hayvanlara neden sahip çıkmıyorsunuz? Allah rızası için bu hayvanları toplayın alın. Biz daha dayanamıyoruz. Yeter artık.” diye isyan etti.

galeri isbeykoz da hayvanlari olen ciftci imamoglu na sesle 6449

“HAYVANLARIMIZ PARAMPARÇA EDİLİYOR”

Süleyman Yeşilyurt“30 yıldır bu bölgede hayvancılıkla uğraşıyorum. Devlete kayıtlı hayvancılık yapıyorum. Hayvanlarımız bu bölgede sürekli köpekler tarafından paramparça ediliyor. Bu ayın içinde en az 10 kez müracaatım var. Ne gelen oldu ne de ilgilenen oldu. Sadece geliyorlar, ‘Süleyman bey, 5 bin bilmem kaç sayılı kanuna göre biz bu hayvanları buradan alamıyoruz’ diyorlar. Benim her ay 5-10 tane hayvanım gidiyor. Yıllardan beri bu şekilde devam ediyor.” dedi. 

“KARINLARINDA 2-3 TANE YAVRU VAR”

Ölen küçükbaş hayvanlarının sütü ile kanser hastalarının tedavi edildiğin aktaran Yeşilyurt, “Bu köpeklerin yaşama hakları var da bu hayvanların yaşama hakkı yok mu? Bu hayvanların karınlarında 2-3 tane yavru var. Yazık değil mi? Günah değil mi? Bizim bu mağduriyetimizi kim karşılayacak. Keçi sütü işi yapıyoruz. Bir ay sonra doğuracaktı. Bunlarla kanser hastalarına şifa veriyoruz, gençleri yetiştiriyoruz. Bir sürü kanser hastası müşterimizi tedavi ettik. Yazık değil mi hayvanlara? Bize yardımcı olun ne olursunuz.” ifadelerini kullandı.

“HAYVANLAR 5 GÜN AÇ”

Hayvanlara 2 gün yemek getirilip diğer kalan 5 gün aç kaldıklarını belirten Yeşilyurt “En az 10-20 tane şurada köpek var. Kadınlar 2 gün bunlara yemek getiriyor hayvanlar 5 gün aç. Hayvanlar ne yapsın mecbur saldıracak.” dedi.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.