Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz’da iki buçuk yılda 5 dönemlik hizmet

Beykoz’da yeni yapılan İncirköy’e kadar uzatılan sahil için “Milletin yeri milletin oldu.” diyen Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, ilçeye dair hedeflerini ve politikasını anlattı.

Beykoz’da yeni yapılan İncirköy’e kadar uzatılan sahil için “Milletin yeri milletin oldu.” diyen Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, ilçeye dair hedeflerini ve politikasını anlattı.

galeri isbeykoz da 2 5 yilda 5 donemlik is 9195

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, düzenlediği toplantıda 2,5 yıllık hizmetlerin özetini geçerek planlanan çoğu projeleri hayata geçirildiği söyledi.

Toplantıda tekrardan aday olup olmayacağı sorusu üzerine konuşan Başkan Murat Aydın, bulunduğu noktada, yaptığı işte, o işi en iyi yapan insan olmayı hayat felsefesi olarak benimsediği belirtti.

galeri isbeykoz da 2 5 yilda 5 donemlik is 3572

“HEDEFİMİZ ‘SÖZLERİN ÇOĞU YERİNE GETİRİLDİ’ DEDİRTMEK”

Murat Aydın, “Biz Beykozlu hemşehrilerimize 2,5 yıl önce söz verdik. 1 dönemde 3 dönemlik hizmet edeceğiz diye. Bizim derdimiz bu. O hizmetimizi tamamlayalım. O sözümüzü büyük ölçüde yerine getirelim. Sonunda ‘Evet bu insan sözlerinin çoğunu yerine getirdi’ dedirtmek hedefimiz. Aday olmak değil. Hedefimiz bunu söyletmek. Yarın ömrümüz olursa Beykozlu hemşehrilerimizin arasında rahatlıkla çayını kahvesini içmek, muhabbet etmek, ömrümüzün kalan kısmını burada tamamlamak.” diye konuştu.

“BİZ SOKAK AVM’Sİ DEDİK”

Eleştirilerin güzel bir şey olduğunu söyleyen Aydın, “Biz temelde şöyle söyledik. Beykozlu Beykoz’u çok seviyor ama diyor ki ‘Ben akşam dolaşabileceğim yemek yiyebileceğim eğlenebileceğim bir mekânlarım yok. Bunu istiyorum’, AVM istiyoruz dedi Beykoz halkı. Biz ne dedik, sokak AVM’si şeklinde, yani sokaklarımız daha alışveriş yapılabilir, 24 saat yaşanabilir mekânlar olacak diye söyledik. Şimdi bunlar oluyor mu? Oluyor. Bizim 2 km’lik sahilimize bak. Cıvıl cıvıl oluyor mu? Oluyor. Bu sene daha da güzelleşecek. Yıllardır insanların farkına varamadığı, giremediği yerlere normal vatandaşlarımız girebiliyor mu? Bunlar önemli işler.” dedi.

galeri isbeykoz da 2 5 yilda 5 donemlik is 1744

“GELECEKLE İLGİLİ HAREKETLİLİK OLUŞTU”

Kütüphanelerin 24 saat açık olduğun söyleyen Murat Aydın, bilişim ve yazılım hakkında da çalışmaların devam ettiğini dile getirdi.

Beykoz’da spora dair de bir renklenme olduğunu vurgulayan Aydın, “Gelecekle ilgili bir hareketlilik, bir umut, bir beklenti, hem fiziki hem kültürel hem de sosyal anlamda bir farklılık oluştu mu? Oluştu. İnsanlar yemek yemeye, gezmeye dolaşmaya Sarıyer’den buraya gelmeye başladı mı? Başladı. Üsküdar’dan, Sarıyer’den, Ümraniye’den de geliyor. Bizimkiler en çok Sarıyer’e gidiyoruz diyorlardı ama şimdi sahilde dolaşırken Sarıyer’den gelen bir sürü insan ile rastlaşıyorum.” ifadelerini kullandı.

galeri isbeykoz da 2 5 yilda 5 donemlik is 2377

“BİR DÖNEMDE 4-5 DÖNEMLİK İŞ OLDU”

“Biz yatırım olarak büyük büyük binalar yapacağız demedik” diyen Başkan Aydın, “Burada sosyal, kültürel ve ekonomik hayatın canlanmasına katkı vereceğiz, bunu sağlayacağız. Beykoz’da akşamları hava karardıktan, güneş battıktan sonra yaşam bitti olmayacak dedik. Beykoz’da kent tarımı gelişecek dedik. Bence bırak 1 dönemde 3 dönemlik bazı alanlarda 4-5 dönemlik iş oldu. Teleferik dedik mesela yapamıyoruz. Takıldı bir yerlerde. Bekliyoruz çözülecek inşallah. Ama ortalamada baktığımız da biz planladığımız şekilde yürüyoruz.” dedi.

 “KALİTEDE BİZİMLE KİMSE YARIŞAMAZ”

Gümüşsuyu Restoran’da yapılan zamlara dair konuşan Başkan Murat Aydın, fiyatların değil ürünlerin kalitesinin karşılaştırılması gerektiğini vurgulayarak, “Biz çorba, hamburger ya da onun dışındaki yiyecekleri, kârını, işçiliğini hiç katmadan toptan alınan malzemelerin fiyatının altında veriyoruz. Kalitede bizimle kimse yarışamaz. Tartışmasınız Türkiye’nin en kaliteli ürünlerini kullanıyoruz. İBB Sosyal Tesisleri ile karşılaştırıldığında, oranın çalışan maaşları direkt belediyeden geliyor. Biz buradan elde ettiğimiz parayla maaşları veriyoruz. Onun için de zarar ediyoruz. Biz 50 TL’ye verdiğimiz bir yemeği zaten 50 TL’ye karşılayamıyoruz. Bu bir sosyal proje, sosyal tesis. Ne yapıyoruz? Bir toplumun bir araya geldiği mekânlardan birisi olsun diye istedik. Kim var Beykoz’da? Üst gelir düzeyi de var, çok üst gelir düzeyi de var, alt gelir düzeyinden de çok insan var. Onların bir araya gelip kahve, çorba içeceği mekânlar oluşturalım, en zengini de en fakiri de gelebilsin orada birbirinden çekinmeden rahatlıkla yemeğini yiyebilsin diye istediğimiz bir yer.” dedi.

galeri isbeykoz da 2 5 yilda 5 donemlik is 9996

“KARLA MÜCADELE DE KAPTAN YOK”

Murat Aydın, iki hafta önce yaşanan kar yağışı ile ilgili mücadele sürecine değindi.

Aydın, “Birkaç kış buna benzer olaylar yaşadık. Usul şöyledir, Meteoroloji önceden tahmin raporlarını bizlerle paylaşır. İstanbul’daki 39 belediye başkanlarına mesajlar geliyor, 3 gün önceden acil uyarısıyla. Bu geldiği zaman nasıl hareket edilir? AKOM aracılığıyla İBB, ilçe belediyelerine yazı gönderir, mesaj yollar ve toplantıya davet eder. İBB bunların hiçbirini yapmadı. 5 dönemdir belediye başkanıyım. O beş dönemdeki uygulamada bu tür uyarılar geldiğinde toplanılır, kimde ne araç var, nereden gelecek, nerelere konulacak, ilçe belediyesini yedeğini şurada tutacaksın gibi bir olağanüstü durum ilan edilir. Gerekirse biz çağrılırız, ama müdürlerimiz kesin çağırılır. Bunların hiçbiri yapılmamıştır. Bir takım oyunudur bu iş. Bu takımın 39 tane oyuncusu vardır. İBB Başkanı da kaptanıdır. Kaptan ortada yok. Yıllardır bu iş böyle yönetilir.” dedi

“YAPARMIŞ GİBİ HAREKET EDİLİYOR”

Murat Aydın konuşmasına şöyle devam etti:

“Herkes sahipsiz bir şekilde hareket etti. Olağanüstü durum çıkınca Cumhurbaşkanımız ilgili bakanlıklara talimat verdi, ortalık sahipsiz kalınca AFAD görevlendirildi. İşin doğrusu bu. 20 yıldır yapılan usul bu. Bu hiç önemsenmedi. Ben o gece sabah kadar personelle beraberdim. 05.30’da gittim eve. Senin ilçe belediyelerine yazı yazmanı engelleyen ne? Bizi davet etmeni engelleyen ne? Yeni bir usul değil. Yıllardır böyle. Biz davet ediliriz ya da bilgilendiriliriz. 39 ilçeden kime haber verdi. Hadi Beykoz’a siyaset yaptın. Sarıyer’e de mi siyaset yaptın. Neyin siyaseti? Burada CHP’li de var MHP’li de AK Partili de. Sen belediye olarak yetersiz kalırsan ne yapılacak? Burada Kaymakamlık devreye girecek. AFAD’ı devreye sokacak. Bu sahipsizliğin, sahiplenmemenin getirdiği bir durum. Biz uyumlu olmak için her türlü gayreti gösteriyoruz ama bu işlerimizin yapılıyor anlamına gelmiyor. Şunu kabul etmek lazım, yaparmış gibi hareket ediliyor. Böyle olmamalı.”

BELEDİYE BAŞKANI MURAT AYDIN’IN DİĞER AÇIKLAMALARI:

İmar sorunu Beykoz’un gündeminden çıkmalı!

Beykoz Tokatköy projesinde 300 milyonluk fedakârlık!

Beykoz’da planlanan projeler ilk defa açıklandı!

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı