Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz’da iki yıl sonra bayram gibi bayram!

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, bayram namazını Serbostani Mustafa Ağa Camii’nde Beykozlularla birlikte kıldı. İki yıllık pandeminin ardından maske ve sosyal mesafesiz ilk bayram sevinci yaşandı.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, bayram namazını Serbostani Mustafa Ağa Cami’de Beykozlularla birlikte kıldı. İki yıllık pandeminin ardından maske ve sosyal mesafesiz ilk bayram sevinci yaşandı.

galeri isbeykoz da iki yil sonra bayram gibi bayram 4112

Beykozlular rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan Ramazan’ın ardından bayrama kavuşmanın sevincini yaşadı.

Pandemi nedeniyle iki yıldır buruk geçen Ramazan Bayramı, bu yıl ilk defa yasaksız bir şekilde kutlandı. Beykozlular saat 06.34’te bayram namazı için camileri doldurdu.

galeri isbeykoz da iki yil sonra bayram gibi bayram 8918

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, geleneksel bayramlaşma programı kapsamında bayram namazını Serbostani Mustafa Ağa Cami’de Beykozlularla birlikte kıldı. İki yıl sonra ilk kez maskesiz ve mesafesiz bayram namazı eda edildi.

Beykoz Müftüsü Ali Efe’nin vaazı ve kılınan namaz sonrası cemaatle bir araya gelen Başkan Murat Aydın, vatandaşlarla bayramlaştı.

galeri isbeykoz da iki yil sonra bayram gibi bayram 2361

Beykoz Belediyesi, namaza gelen Beykozlulara çay, şeker ve sandviç ikram etti.

Namaz sonrası konuşan Belediye Başkanı Murat Aydın, “Bugün hemşehrilerimizle beraber bayram namazını Serbostani Cami’de kıldık. Bayram sonrası kucaklaşıp bir araya geldik. Son iki yıldır salgın sürecinden dolayı bayramları arzu ettiğimiz gibi yaşayamamıştık. Şükürler olsun bugün normal bir bayram tadında oldu. Sağlıkla ve sıhhatle nice bayramlara tüm Beykozlularla birlikte ulaşalım diye dua ediyoruz. Rabbim ülkemizi, milletimizi ve tüm insanlığı korusun. Bayram inşallah bayram tadında yaşanmaya başladı. Şükürler olsun Rabbime bugünlere kavuştuk.” dedi. 

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.