Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz'da kim nerede oy kullandı!

Referandum heyecanının sürdüğü saatlerde Beykoz'da kim nerede oy kullandı tüm detaylarıyla Beykoz Güncel Haber'de…

Anayasa Değişikliği Referandumu için Beykoz'da sabahın ilk saatlerinde oylar kullanılmaya başlandı. Beykoz halkını yanı sıra siyasi

Referandum heyecanının sürdüğü saatlerde Beykoz’da kim nerede oy kullandı tüm detaylarıyla Beykoz Güncel Haber’de…

Anayasa Değişikliği Referandumu için Beykoz’da sabahın ilk saatlerinde oylar kullanılmaya başlandı. Beykoz halkını yanı sıra siyasiler ve bürokratlar da çeşitli okullarda oylarını kullandı.

Abdullah Gül: Son söz milletin

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, referandum oyunu Beykoz Şehit İsmail Kefal İlkokulu’nda 1129 nolu sandıkta kullandı. Abdullah Gül, saat 12.35 sıralarında oy kullanacağı Çubuklu Mahallesi’ndeki Şehit İsmail Kefal İlkokulu’na eşi Hayrünnisa Gül ile birlikte geldi. Gül’e gelişinde Çubuklu Muhtarı Hüsnü Kolcu da eşlik etti. Ardından sandık görevlileriyle selamlaşan Gül çifti oy pusulalarını aldı. Oyunu kullanan Gül, çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada, ‘Vatandaşlık görevimizi yaptık. Demokrasilerde böyle konular tartışılıyor. Halkın önüne geldikten sonra son söz milletin oluyor. Şimdi milletin sözünü işitmek gerekecek, ondan sonra saygıyla karşılamak ve Türkiye’nin hep geleceğe bakması önemli. Her şey geride kalır ve Türkiye’nin geleceği için, bütün vatandaşlarımızın mutluluğu için gelecekle daha çok ilgilenilir. Türkiye’nin geleceği açık, parlak ve öngörülebilir yapılır. İnşallah iyi olur” diye konuştu.

Kaymakam Katırcı: Demokrasi sandık demektir

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve eşi Fatma Katırcı Şehit Ömer Halisdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 1130 nolu sandıkta oylarını kullandı. Beykoz Güncel Haber’e bir açıklama yapan Katırcı şu ana kadar kendilerine yansıyan herhangi bir olumsuzluk olmadığını belirterek; “Demokrasi sandık demektir. Oyumuzu kullandık. Memleketimiz doğru olan neyse ortaya çıkacak. Bize düşen sandıktan çıkan karar saygı duymaktır.” ifadelerinin kullandı.

Yücel Çelikbilek oyunu Soğuksu’da kullandı

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek sabah oy verme işleminin başladığı saatlerde Soğuksu İlkokulu’na gelerek görevini yerine getirdi. 1378 numaralı sandıktaki görevlilerle selamlaşan Çelikbilek, daha sonra oy pusulasını alarak kabinde oy verme işlemini gerçekleştirdi.

İlçe Başkanları oylarını kullandı

AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan oyunu Tokatköy Şehit Adil Doğan İlkokulu 1410 nolu sandıkta kullandı.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan da İncirköy Ferda ve Turan Takmaz Ortaokulu 1212 nolu sandıkta oyunu kullandı.

MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman da sabahın erken saatlerinde oyunu kullan isimler arasında yer aldı.

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz Gümüşsuyu Fatin Hoca Okulu 1190 nolu sandıkta oyunu verdi.

İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi M. Hanefi Dilmaç’da oyunu Çavuşbaşı’nda kullandı. Sabahın erken saatlerinden itibaren Çavuşbaşı teşkilatı ile birlikte olan Dilmaç oyunu Baklacı Mahallesi Türker İnanoğlu İlkokulu 1036 nolu sandıkta kullandı.

Emre Belözoğlu oyunu Kanlıca’da kullandı

Referandum kapsamında oyunu kullanan Medipol Başakşehir oyuncusu Emre Belezoğlu Beykoz Kanlıca’da bulunan Sedat Simavi İlkokulu’nda oyunu kullandı. Sabah saat 10: 05’de eşi Tuğba Belezoğlu ile birlikte okula gelen ünlü futbolcu, 1248 numaralı sandıkta vatandaşlık görevini yerine getirdi. Oy kullandıktan sonra okulun bahçesinde vatandaşlarla hatıra fotoğraf çektiren Belezoğlu, ‘Vatandaşlık görevimizi yerine getirdik. Hayırlı olsun’ dedi. Gazetecilerin oran konusunda bir tahmini olup olmadığını sorması üzerine ünlü futbolcu, ‘Kafamda herhangi bir şey yok‘ diye yanıt verdi.

Mustafa Ceceli: Cumhurbaşkanını halkın seçmesi önemli bir şey

Ünlü sanatçı Mustafa Ceceli ve eşi Sinem Ceceli Beykoz’da bulunan Sedat Simavi İlkokulu’nda oyularını kullandılar. Burada oyunu kullanan Mustafa-Sinem Ceceli çifti okuldan geldikleri gibi yine el ele ayrıldı. Herkesin oy kullanması gerektiğini söyleyen Mustafa Ceceli, “Oy kullanmak herkesin vatandaşlık görevi, bunu herkesin yapması gerekiyor. Bana bugün sanki biraz tenha gibi geldi burası. Hatta eşime ‘Yürüyelim araba koyacak yer bulamayız’ dedim. Ama bugün burası çok sakin geldi. İnşaallah huzurlu, mutlu, güzel bir ülkeye sahip oluruz. Bizi  dünyada  en iyi şekilde temsil edecek kişi seçilsin. Bence Cumhurbaşkanını halkın seçmesi çok önemli bir şey. Halkın cumhurbaşkanıysa halkın kendisinin seçmesi kadar doğal bir şey olamaz” dedi.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.