Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz’da kokusuz ve dumansız mangal keyfi!

Beykoz’daki mesire yerleri vatandaşlara yangın riski taşımayan doğalgazlı mangal üniteleriyle hizmet veriyor.

Yaz aylarında piknikçilerin ve mangalcıların uğrak noktası olan ormanlık alanlardan art arda yangın haberleri gelirken Beykoz’daki mesire yerleri vatandaşlara yangın riski taşımayan doğalgazlı mangal üniteleriyle hizmet veriyor.  

galeri beykoz da kokusuz ve dumansiz mangal keyfi 9184

Beykoz Belediyesi’nin kısa süre önce hizmete açtığı Karlıtepe Mesire Alanı ve Kanuni Sultan Süleyman Şehir Ormanı düzenli yürüyüş yolları, piknik, spor ve dinlenme alanlarıyla şehir sakinlerinin gözdesi haline gelirken mesire yerlerinde büyük doğalgazlı mangal üniteleri de kuruldu.

Münferit Ateşli Mangala İzin Yok 

Kanuni Sultan Süleyman Şehir Ormanı ve Karlıtepe Mesiresi’nde bu üniteler dışında mangal yakılmasına izin verilmiyor. Böylece özellikle yaz aylarında ormanların kâbusu olan mangal kazalarının da önüne geçilmiş oluyor. Ayrıca ateşli mangalların dumanlarının oluşturduğu çevre kirliliği de engellenmiş oluyor.

galeri beykoz da kokusuz ve dumansiz mangal keyfi 1890

Yangın Risksiz Mangal Hizmeti

Aileleriyle piknik yapmak için ilçedeki mesire yerlerine gelen ziyaretçiler yeşil doğada keyifle vakit geçiriyor, doğalgazlı mangal ünitelerde kilogram başı cüzi bir ücret karşılığında etlerini dumansız ve kokusuz kolayca pişiriyor.

İsteyen ziyaretçilere ise belediye görevlileri hizmet veriyor. Her kullanımdan sonra ise mangal yerleri özel solüsyonlarla temizlenerek sonraki vatandaş için hijyenik hale getiriliyor.

Beykoz Belediyesi orman yangınlarını önlemek, ziyaretçilere güvenli ve temiz mangal hizmeti sunmak üzere talep olması halinde ilçedeki diğer mesire yerlerinde doğalgazlı mangal hizmetini yaygınlaştırmayı planlıyor.

Powered by Froala Editor

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.