Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz’da lodosun bilançosu ağır oldu

Türkiye genelinde dün akşam ve bugün de etkisini sürdüren fırtına ve şiddetli rüzgâr nedeniyle Beykoz’da 27 ağaç devrildi, 3 çatı uçtu ve 2 tabela devrildi. 3 elektrik direğinin hasar gördüğü ilçede 7 devrilme tehlikesi

Türkiye genelinde dün akşam ve bugün de etkisini sürdüren fırtına ve şiddetli rüzgâr nedeniyle Beykoz’da 27 ağaç devrildi, 3 çatı uçtu ve 2 tabela devrildi. 3 elektrik direğinin hasar gördüğü ilçede 7 devrilme tehlikesi olan ağaca da müdahale edildi. 

galeri isbeykoz da lodosun bilancosu agir oldu 4390

Edinilen bilgilere göre, Beykoz’da dünden bu yana etkili olan lodos ve şiddetli yağış nedeniyle birçok mahallede ağaçlar devrildi, trafikte aksamalar oldu. Lodos yüzünden çatı, tente ve tabelalar da zarar gördü. İlçede şans eseri ölen ya da yaralanan olmadığı öğrenildi.

BİRÇOK MAHALLEDE AĞAÇ DEVRİLDİ

Beykoz’daki kuvvetli fırtına birçok mahalledeki ağaçların devrilmesine neden oldu. Edinilen bilgilere göre ilçe genelinde toplam 27 ağaç devrildi. Devrilen ağaçlar, trafikte aksamalara da sebep oldu.

galeri isbeykoz da lodosun bilancosu agir oldu 7934

Fırtına nedeniyle ev ve okulların bahçelerinde, ana caddelerde devrilerek çevreye savrulan ağaçlar, Beykoz Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince iş makinesi yardımı ile kaldırıldı.

https://www.youtube.com/watch?v=-gDBNo0t2kY***

Beykoz Meydanı’ndaki tarihi çınar ağacı kökünden sökülerek devrildi.

Beykoz Çayırı, Akbaba Mahallesi ve Kavacık Medipol Üniversitesi karşısında devrilen ağaçlara ise İBB Park ve Bahçeler Ekipleri tarafından müdahale edildi, devrilen ağaçlar yerinden kaldırıldı.

galeri isbeykoz da lodosun bilancosu agir oldu 2386

TEHLİKE ARZ EDEN AĞAÇLARA MÜDAHELE EDİLDİ

Beykoz’da sabah saatlerinde başlayan ve gece de etkisini sürdüren kuvvetli fırtına ve yağış nedeniyle devrilme tehlikesi arz eden 7 ağaca müdahale edildi.

Vatandaşların bilgi vermesi üzerine bölgeye gelen Beykoz Belediye ekipleri tarafından yola devrilme tehlikesi bulunan ağaçlar kesildi.

AĞAÇ DALLARI ÇEVREYE SAVRULDU

Gümüşsuyu Mahallesi ve Kanuni Kent Spor Ormanı’nda şiddetli fırtınadan dolayı ağaç dalları yollara savruldu. İhbar üzerine, bölge giden ekipler rüzgâr nedeniyle çevreye savrulan ağaç dallarını kaldırdı.

galeri isbeykoz da lodosun bilancosu agir oldu 4808

EVLERİN ÇATILARI UÇTU

Beykoz’daki lodos 3 evin çatısının uçmasına, 3 elektrik direğine ve 2 tabelanın devrilmesine sebep oldu. Bir evin çatısı kuvvetli lodosun etkisiyle koparak başka bir binanın çatısına uçtu. Başka bir evin çatısı ise fırtına sebebiyle havalanıp sokağa savruldu. O sırada sokaktan geçen birinin olmaması facianın önüne geçti.

DENİZ ULAŞIMI AKSADI

Ülke genelinde etkili olan şiddetli rüzgâr Beykoz’daki deniz ulaşımını da aksattı. Vapur bazılarını iptal edildi.

EĞİTİME ARA VERİLDİ

Hayatı olumsuz etkileyen eden lodos nedeniyle, yüz yüze eğitime de bir gün ara verildi.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı