Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz'da otizm çocuklar yararına gece düzenlendi

Beykoz'da düzenlenen 'Seçemedikleri Hayata Ortak Ol' gecesinden elde edilen gelir, otizimli çocukların eğitimine aktarıldı.

Merkezi Beykoz'da bulunan Boğaziçi Otizm Gençlik ve Spor Kulübü'nce düzenlenen 'Seçemedikleri Hayata Ortak Ol' gecesinden elde

Beykoz’da düzenlenen ‘Seçemedikleri Hayata Ortak Ol’ gecesinden elde edilen gelir, otizimli çocukların eğitimine aktarıldı.

Merkezi Beykoz’da bulunan Boğaziçi Otizm Gençlik ve Spor Kulübü’nce düzenlenen ‘Seçemedikleri Hayata Ortak Ol’ gecesinden elde edilen gelir, otizimli çocukların eğitimine aktarıldı.

Çavuşbaşı Kasrı’nda gerçekleştirilen geceye, iş adamları, yazarlar, gazeteciler ve otizmli çocuklar ve aileleri katıldı. Boğaziçi Otizm Gençlik ve Spor Kulübü Eğitim Koordinatörü Ayşe Berrin Akçay, yaptığı açıklamada, etkinlikle toplumda farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını söyledi.

Otizmli çocukların eğitimlerine katkı sağlayacak her bireyin desteğine ihtiyaç duyduklarını belirten Akçay, ‘Toplumun otizme karşı daha duyarlı olması için birlikte hareket etmemiz gerekiyor. Bizler 3 yıl önce attığımız adımda önemli bir noktaya geldik. Bugün 3’üncüsünü düzenlediğimiz gecemizde ülkemizin önemli sanatçılarını da aramıza alarak otizmde farkındalığı bir nebze de olsa ön plana çıkartmayı ve otizmli çocuklarımızın ailelerinin yanında olmayı amaçladık. Burada atılan güzel adımların otizmli çocuklarımızın yarınlarına birer umut olacağına inanıyorum” diye konuştu.

Kulübün yaptığı çalışmalarla otizmli çocukların görüntülerinin yer aldığı sinevizyon gösteriminin ardından çocukların yararına düzenlenen gecede açık artırma usulü ile tablolar satıldı.

Etkinlikte Zeynep Türkeş, Zeynep Dizdar, Faruk K, Dila Kalafatoğlu, Afrikalı Ali, dj Gökhan Telkenar sahne aldı.

Gecenin sonunda katılımcılara günün anısına birer plaket verildi.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı