Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz’da şiir okumalı kültür yolculuğu yapıldı

Beykoz’da 58. Kütüphane Haftası kapsamında, Çocuk Vakfı ile Beykoz Kemalettin Tuğcu İlçe Halk Kütüphanesi iş birliğiyle “Çocuklarla Şiirli Okuma Kültürü Buluşması” programı düzenlendi.

Beykoz’da 58. Kütüphane Haftası kapsamında, Çocuk Vakfı ile Beykoz Kemalettin Tuğcu İlçe Halk Kütüphanesi iş birliğiyle “Çocuklarla Şiirli Okuma Kültürü Buluşması” programı düzenlendi.

galeri isbeykoz da siir okumali kultur yolculugu yapildi 9577

Beykoz’da her yıl Mart ayının son haftasında kutlanan 58. Kütüphane Haftası’nda, Çocuk Vakfı ve Beykoz Kemalettin Tuğcu İlçe Halk Kütüphanesi’nin düzenlediği “Çocuklarla Şiirli Okuma Kültürü Buluşması” etkinliği yapıldı.

Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi’nde düzenlenen programa, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz İlçe Millî Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan, Beykoz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Basri Akdemir, Beykoz Kemalettin Tuğcu İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Mehmet Can, Yazar Nemika Tuğcu ve Mustafa Ruhi Şirin ile öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

galeri isbeykoz da siir okumali kultur yolculugu yapildi 1581

Etkinlik öncesi, günün anlam ve önemine ilişkin çocuklar tarafından yapılan resim çalışmalarının yer aldığı sergi gezildi.

KİTAPLAR GÖKYÜZÜNE BENZETİLDİ 

Kemalettin Tuğcu’nun vefatının 26.yılına adanan program, Şair Mustafa Ruhi Şirin, çocuklarla “Kitaplar Uçurtmaya mı Benzer Gökyüzüne mi?” konulu söyleşi gerçekleştirmesiyle başladı.

galeri isbeykoz da siir okumali kultur yolculugu yapildi 1657

Çocuklar kitapların daha çok gökyüzüne benzediğini savundular.

32 şairin kitap ve okuma kültürü temalı şiirlerini, ilkokul öğrencileri Havvanur Aslan, Betül Nisa Suiçmez, Miraç Aydemir, Berfin Demiş, Zeyneo Duruer, Aslı Gündoğdu, Abdülbaki Mercan okudukları şiirlerle programa renk kattı.

galeri isbeykoz da siir okumali kultur yolculugu yapildi 3704

Şiirlerin ardından, Beykoz’da öğrenim gören 200 ilkokul ve ortaokul öğrencisine çocuk edebiyatının farklı türlerinde kitaplar ve çocuk dergileri armağan edildi.  

Program sonunda, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli tarafından Yazar Mustafa Ruhi Şirin’e Beykoz’un simgesi olan Çeşm-i bülbül hediye edildi.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İletişime Geç!
Whatsapp İhbar Hattı
Whatsapp İhbar Hattı